Türk Erkeğinin Özgüveni Sertleşmeye Bağlı

Erkeklerde Sertleşme Sorunu – BitkiselDestek.com

Türk Erkeğinin Özgüveni Sertleşmeye Bağlı

Hastalıklar Ansiklopedisi kategorisinde sizin için derlediğimiz Erkeklerde Sertleşme Sorunu başlıklı makalemizin PDF formatına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Erkeklerde Sertleşme Sorunu – PDF

Erkeklerde Sertleşme Sorunu başlıklı Hastalıklar Ansiklopedisi kategorisinde bulunan makalemizin text formatına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Erkeklerde Sertleşme Sorunu – TEXT

Erkeklerde Sertleşme Sorunu                                  

Türkiye'de 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 70'inin
sertleşme sorunu yaşadığı ortaya çıktı.

Her erkeğin hayatının bir döneminde sertleşme sorunuylakarşılaşabileceğini belirten uzmanlar, erkeğin duygularının cinsel gücünüetkilediğini kaydetti. Uzmanlara göre, Türkiye'de insanlar ayda 5 kez cinselilişkiye giriyor. Cinsel Tıp Derneği Başkanı Dr.

Cem Keçe, 40-70 yaş arası Türkerkeklerinin yaklaşık yüzde 70'inin sertleşme bozukluğu yaşadığını söyledi.

Keçe, cinsel ilişki için gerekli sertliği başlatamama, sağlayamama veya devamettirememe durumunda sertleşme bozukluğundan bahsedilebileceğini ifade ederek,”Cinsel temas esnasında, cinsel istek duyulmasına karşın, erkek cinselorganının sertleşme bozukluklarına, yeterli veya kesinlikle sertleşmemesineiktidarsızlık, 'erektil disfonksiyon' ya da 'empotans' adı verilir” diyekonuştu. Keçe, cinsel konularda araştırmalarıyla bilinen Masters ve Johnson'nagöre, cinsel ilişkilerin yüzde 25'inde sertleşmenin sağlanmasında sürekli birsorunun olduğunu vurguladı. Sertleşme bozukluğun bir çok amaca hizmet
edebileceğine dikkat çeken Dr. Keçe, şunları kaydetti:

“Örneğin, erken boşalmayı, parafilik bir problemi,homoseksüel yönlenmeyi, kişinin partnerine karşı isteksiz olmasını veya cinselkimlik bozukluğunu saklıyor olabilir. Ya da sertleşme bozukluğu erkeğin,partnerinin üstünlüğüne karşı kendini savunabilmesine hizmet edebilir.

Bunlarınve diğer kişiler arasındaki konuların farkına varılması, sertleşme bozukluğununçözülmesi için önemlidir. Çünkü cinsel kimlik bunalımındaki bir erkeğiniktidarsızlığı, var olan içsel çatışmalardan, sembolik olarak rahatsız olduğuhomoseksüel dürtülerden kurtulmasına ve hayat bunalımını aşmaya yardımcıolacaktır.

Yani iktidarsızlığın anlamı aydınlatılmalıdır. Ayrıca erkekler, erkeklikleilgili yetenek, yeterlilik, hisleri ve günlük hayatın sorumluluklarını yerinegetirme gücü gibi öznel hisleriyle mücadele etmek zorundadır.

Bu bağlamdaerkeklik dikkate değer bir şekilde tehye düştüğünde yani toplumun kendineerkek olarak yüklediği sorumlulukları yerine getiremediğinde sertleşmedebaşarısızlık yaşaması muhtemeldir.

Psikolojik sertleşme bozukluğu yaşayanerkeklere uygulanan modern cinsel tedaviler, hastaya gizlenen duygularınınfarkına varılması konusunda yardım edilmesini, kişiler arasındaki problemlereyeni çözümler geliştirmek, çiftin iletişimi geliştirmek, yakınlaşma içinengellerin aşılması ve daha geçekçi cinsel beklentilerinin ve cinsel güvenleilgili duygularının geliştirilmesini içeren birçok bileşene sahiptir. Birçokerkek hayatlarının utandıkları taraflarını açığa vurmada zorluk yaşar vekendilerinin yüz kızartıcı veya utandırıcı yönlerini saklarlar. Bu konularıortaya çıkarmak veya çözmek cinsel terapiyi etkili bir şekilde ileriyegötürebilir ve sertleşme bozukluğu yaşayan erkeğe, bu zorluğu hakkında daha iyi

bir içgörü sahibi olması konusunda yardımcı olur”.

İş ve eş sorunları, ekonomik sorunlar, ruhsal gerginlikler,yorgunluk, ilişkideki diğer problemler gibi nedenlerden dolayı her erkeğinhayatının bir döneminde sertleşme problemiyle karşılaşabileceğini anlatan Keçe,”Bu doğal ve olağan bir durumdur.

Çünkü her zaman ve bütün koşullardayeterli sertleşmenin sağlamasını beklemek cinsel bir mit olmaktan ilerigidemez. Fakat sertleşme problemi sık tekrar eder, ısrarcı olursa ve cinselbirleşmeyi sık engellerse, bu durum tedavi gerektirir.

Ayrıca iktidarsızlıksadece bir kişinin sorunu değil karı-kocanın ortak sorunu olarak

algılanmalıdır” açıklamasında bulundu.

GERÇEKÇİ OLMAYAN BEKLENTİLER, CİNSEL MİTLER

Erkeklerin cinsel performans açısından kendileri açısındangerçekçi olmayan beklentilere fazla önem verdiklerini söyleyen Keçe,cinsellikte hurafelere itibar edilmemesini istedi.

İktidarsız erkeklerinpartnerlerinde de zamanla yanlış inanışların ve düşüncelerin gelişebileceğininaltını çizen Cem Keçe, “İktidarsız erkeklerin partnerleri tarafındangenellikle kabullenilen düşünce; sertleşmeyi başarma konusundaki başarısızlığınonları küçülttüğünü veya cazibelerini yitirdiklerini ve erkeğin başka birkadınla birlikte olduğunu akla getirir.

Ayrıca hem erkek hem de kadın penisinbir makine olduğu inancında olabilir. Bu makine, her zaman, her yerde, herkoşulda ve her partnerle çalışması gerekir düşüncesi de bilinen en eski cinsel

mitlerden biridir” dedi.

Erkeklerin her zaman cinsel yeterlilik konusunda endişeli
olduğunun söyleyen Keçe, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Alışkanlıklar, insanların bulduğu çareler ve eskiYunan İslam ve Musevi bilginleri, Çinli ve Hintli hekimlerin yazılarındankeşfedilen eski cinsellik kılavuzları, çapraz kültürel karmaşık sünnettörenlerinden ve güçlü savaşçıların spermlerini yutmaya kadar varan ve iktidarısağlayan her çeşit gelenek modern cinsel tedavileri etkilemiştir.

EskiYunanistan'da iktidarsız erkekler Afrodit tapınaklarında dindar terapistlerinyerini almakla görevli fahişe-rahibeler tarafından tedavi edilmişlerdir. Kutsalbir Hint yazısı, Kama Sutra bile iktidarsız erkeklere tavsiyelerde bulunmuş vedeğişik cinsel ilişki pozisyonları göstermiştir.

Bugün bile sertleşmedebaşarısızlık için halk arasında kullanılan mesir macunu gibi çareler, ginseng,gergedan boynuzu ve E vitamini içerir. FDA onayı olmayan iktidarsızlıkilaçlarının tanıtımcıları iktidardan yoksun erkeklerin hayal kırıklıklarınıavlamaktadırlar.

İnsanlar en genel dolandırıcılığa kilo kaybetme ürünleri veiktidarsızlık ilaçları ile maruz kalırlar, hatta son yıllarda bu bağlamda

internet dolandırıcılıkları da artmıştır”.

“PENİS KALBE BAĞLIDIR, KALP BOZUKSA PENİS DE
BOZULUR”

Sertleşme sorunu yaşayan erkeklere “penisin kalbe bağlıolduğunu” söylediklerini ifade eden Cinsel Tıp Derneği Başkanı Dr.

CemKeçe, “Her ne kadar bu sözün modası geçmiş olsa da, erkeklerin ve onlarınpartnerlerinin kalplerinde olan duygular, cinsel performanslarını etkiler.

Erkeğin partneri hakkında neler hissettiği, en az kimle olduğu, cinsel ilişkiyegirdiği şartlar, ilişkisinin genel kalitesi ve diğer bütün hayat olaylarının

etkisi kadar sertleşme kalitesini önemli ölçüde etkiler” açıklamasında bulundu.

Cinsel terapi seanslarında çifte sertleşmeyi zorla ortayaçıkarmaya çalışma çabaların yersiz olduğunu anlatmaya çalıştıklarını söyleyenCinsel Tıp Derneği Başkanı Dr. Cem Keçe, “Penisin sertleşmesi iradeyebağlı değildir. İradeyle ulaşılabilecek bir olay değildir, sadece ve sadecedolaylı yollardan, örneğin erkeğin cinsel olarak uyarılmasıyla tahrik

edilmesiyle mümkündür” dedi.

Sertleşme bozukluğu olan erkeklerin kendilerini genellikleşaşkın, rezil olmuş, zayıf ve korkmuş hissedebileceğini söyleyen Cinsel TıpDerneği Başkanı Keçe, “Sertleşme bozukluğu olan erkeklerin kafasıkarışıktır, partnerleriyle olan cinsellik dışı ilişkileri genellikle bozuktur,bezgin, umudunu ve özgüveni kaybetmişlerdir ve 'Neden ben?' diye merak ederler.Başarısızlıklarının nedenini, fiziksel bir hastalık, psikolojik bir durum,kişisel rahatsızlık veya dini cezalardan biri olarak düşünebilirler. Buerkeklerin cinsel temaslar sırasındaki kendini izleme süreci artar,partnerleriyle olan temaslarında duygularına yoğunlaşacaklarına şu sorularlameşgul olmaktadırlar: 'Ereksiyonuma ne oldu?', 'Geri gelecek mi?', 'Sonunakadar sürecek mi?', 'Tekrar gerileyeceğiyle ilgili işaretler var mı?' gibi.Ayrıca cinselliği yalnızca penise odaklarlar yani penisin büyüklüğü,

performansı, sertliği onlar için çok önemlidir” dedi.

Etiketler:  erkeklerde sertleşme sorunu, erkek geciktirici, kadınlarda cinsel isteksizlik tedavisi, erkeklerdecinsel isteksizlik tedavisi, erkek cinsel isteksizlik, cinsel isteği artırmanınyolları, bayan cinsel istek artırıcı, sertleşme problemi, cinsel isteksizliknasıl giderilir, cinsel isteksizlik erkek, cinsel isteksizlik tedavisi, vajinismustedavi yöntemleri, hayvanlarda cinsel birleşme, cinsel güç artırıcı haplar, erkekte cinsel isteksizlik, cinsel isteksizlik tedavi, cinselilişkide isteksizlik, afrodizyak haplar, cinsel sağlık ürünleri İzmir, doğumdansonra cinsel isteksizlik, erkekte sertleşme sorunu, cınsel sorunlar, doğumsonrası cinsel isteksizlik, cinsel soru sor, cınsel ılıskı pozısyonları, kadındacinsel sorunlar, cinsel güç arttırıcı bitkiler, cinsel isteği artıranyiyecekler, cinsel krem, cinsel gücü artırmanın yolları, bayanlar için cinselgücü arttırıcı, sertleşme problemi çözümü, kadınlarda cinsel isteksizliknedenleri, evlilikte cinsel sorunlar, kadın cinsel uyarıcı, kadınlarda cinselistek artırıcı bitkiler, en etkili geciktiriciler, vajinismus nasıl tedaviedilir, çinsel isteksizlik, cinsel ilişkiler, hamilelikte cinsel isteksizlik, erkeklerde

cinsel isteksizlik nedenleri

Источник: http://bitkiseldestek.com/erkeklerde-sertlesme-sorunu-2

Sertleşme Sorunu Nedir, Neden Olur ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Türk Erkeğinin Özgüveni Sertleşmeye Bağlı

Haber güncelleme tarihi 23.03.2019 10:47

Sertleşme sorunu erkeğin cinsel ilişki için gerekli olan isteğinin ve boşalma (ereksiyon) olmaması ya da bu olan ereksiyon halini sürdürememesidir. Böyle bir durumda hem erkek hem de partneri cinsel ilişkiden tatmin olmaz.

Ereksiyon genellikle cinsel ilişki sırasında istemsiz şekilde oluşan bir olaydır. Bu peniste bulunan sinirlerin uyarılmasıyla olur. Uyarılmanın ardından beyin kan pompalanması komutunu verir ve kalp kanı pompalar.

Yumuşak haldeki penis kanla dolar ve sertleşme sağlanır. Sertleşme sorunun diğer bir adı ise “iktidarsızlıktır.” Sertleşme, halk dilinde sertleşmeme olarak da anılabilir.

Cinsel ilişki sonrasında, bu problemden dolayı psikolojik sıkıntılar baş göstere bilir. Bunu engellemek için, testosteronu arttıran, cinsel gücü yükselten ve kolay orgazmı tetikleyen bitkisel yöntemler vardır.

İktidarsızlık yani “sertleşme sorunu yaşıyorum. Ne yapabilirim?” diye soranlar bu içerik sayesinde dertlerine çare bulabilirsiniz.

Sertleşme probleminin çözümlerini ararken sizlere sunduğumuz cinsel gücü arttırıcı doğal besinleri mutlaka ama mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Eğer istenilen çareyi bulamazsanız sonrasında tıbbi destek alabilirsiniz. Tabi, bitkisel çözümleri de uzman doktora danışıp uygulamanızı tavsiye ederiz.  

Penisin içerisinde üç adet silindirik yapı vardır. Bunlardan biri idrar yoludur ve sertleşmeyle alakası yoktur. Diğer iki silindir kanla dolan ve sertleşmeye yardımcı olan bölgelerdir.

Günümüzde erkeklerin %60’ına yakını hayatlarının bir sürecinde bu sorun ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Sertleşme sorunu hem erkeği hem de eşini olumsuz yönde etkiler. Bazı kişilerde doğal bir süreç olarak yaşlanınca görülen bu sorun bazı kişilerde genç yaşta başlar ve hayatını aksatacak bir hal alır. Böyle durumlarda kişi depresyona bile sürüklenebilir.

Sertleşme Sorunu Nedenleri

Sertleşme sorununu etkileyen iki türlü neden yer almaktadır. Bunlar fiziksel ve psikolojik nedenlerdir? Peki, sertleşme sorununu bu etken nasıl tetiklemektedir? İşte, bu konu hakkımda bilinmesi gereken tüm detaylar…

1. Fiziksel Nedenler

Bu nedenler arasında nöroloji problemler, penis dokusunun zarar görmüş olması, hormonal problemler ve damar problemleri bulunur. Yaşlanma fiziksel nedenler arasındadır. Her organ gibi penis de bir süre geçtikten sonra fonksiyon kaybına uğrar. Aynı zamanda şeker hastalığı, sigara kullanımı, alkol kullanımı da sertleşme sorununa neden olur ve fiziksel nedenler arasında gösterilir.

2. Psikolojik ve Ruhsal Nedenler

Psikolojik nedenlere bağlı sertleşme sorununun görülme oranı %15’tir.  Bütün sorun kişinin psikolojisinden kaynaklanır. Cinsel bilgi eksikliği, toplum baskısı ve cinsel tabular başlıca nedenler olarak gösterilir. Ayrıca ruhsal neden olarak görülen; heyecan, korku, utanma, telaş da sertleşme problemi yaratabilir.

Sertleşme Sorunu Teşhisi Nasıl Yapılır?

Sertleşme sorununun temelinde çoğunlukla fiziksel neden bulunur. Tedavisi mümkün olan problem için ürolog muayenesine gitmek gerekir.

Sertleşme sorununun köküne inilmeli ve ilk olarak sorunun fiziksel mi yoksa psikolojik mi olduğuna bakılmalıdır. Bunun için öncelikle basit refleks testleri yapılır. Çünkü vücutta bulunan bazı refleksler ile penisin bağlantısı vardır. Ardından alınan kan ile hormon ölçülür. Eğer sorun çıkmazsa nörolojik uygulamalara gidilir. Damarsal bir test uygulanır.

Bu test esnasında penise kan pompalayacak ilaç çok küçük bir iğne yardımıyla penise enjekte edilir. Kan penise pompalanır. Bu sırada kanın peniste ne kadar kaldığı ölçülür. Aynı zamanda ultrason yardımı ile peniste bulunan silindirlerde bir kaçak olup olmadığı kontrol edilir.

Yapılan testlerin ardından her şey normalse ve bir sorun çıkmamış ise sorun psikolojik nedene bağlanır.

Sertleşme Sorunu Tedavisi

Sorun fiziksel ise çeşitli tedavi yöntemleri ile problem çözülmeye çalışılır. Başlıca tedavi yöntemleri şunlardır;

1. İlaç Kullanılması (hap, jel, hormon, iğne) ile Tedavi

Piyasada bulunan ve sertleşmeye yardımcı olan bazı hapların dikkatli ve doktor gözetiminde kullanılması gerekir. Bazı haplar kalp krizine neden olabilir.

Ayrıca küçük bir iğne kullanılarak penise sertleştirici ilaç enjekte edilebilir. Uygulaması kolaydır. Tıpkı şeker hastalarının kullandığı gibi bir enjektör ile direk olarak penise uygulanır.

Böylece damarların genişlemesiyle sertleşme sağlanır.

2. Vakum Aletleri ile Tedavi

Fanusa benzer bir cihazdır. Sönük halde bulunan penisin üzerine geçirilir ve negatif bir basınç uygulanır. Bu yöntem ile penisteki damarların genişlemesi ve kanın bu bölgeye toplanması sağlanır.

3. Penis ve Kasık Damarı Ameliyatları ile Tedavi

Eğer penis içerisinde bulunan ve kanı tutan silindirlerden ya da damarlardan herhangi birinde patlak var ise doktorunuz ameliyat önerebilir.

4. Penis Protezleri

Penis protezleri sorunu bulunamamış ve tedavi edilememiş hastanın en son çaresidir. Sertleşme sorununu tamamen, kesin ve ömür boyu ortadan kaldırır. Penisin içerisine yerleştirilen protezler ile artık bir tedavi uygulanmasına gerek kalmaz. İki tür protez vardır;

İlk çeşit protezler eğilip, bükülebilir ancak sürekli hafif olarak erekte halde bulunan protezlerdir. Uzmanlar bu tip protezleri ileri ki yaşlarda ve el becerisi çok fazla olmayan hastalara önerir.

İkinci çeşit protezler iki ya da üç parçadan olur. Bir pompa yardımıyla şişirilebilir protezlerdir. Bu pompa yumurtalıkların içerisine yerleştirilir. Günümüzde genellikle bu tarz tercih edilir.

Her iki protez türü de ilişki için gerekli sertliği sağlar. Aralarındaki tek fark birinde penisin sönük halde de durabilmesidir. Şişirebilir protezler, diğer protezlere göre 3-4 kat daha pahalıdır. Protezlerin takılmasında yaş farkı yoktur. Sertleşme sorunu yaşayan ve tedaviye cevap vermeyen her hastaya uygulanabilir.

Eğer sorun psikolojik nedenlere bağlıysa doktorunuz sizi psikologa yönlendirecekltir. Burada da gerekli cinsel danışmanlık hizmetinden faydalanmanız gerekir. Cinsel terapiler ile sorunun kaynağı bulunacaktır. Doktorunuzun gerekli görmesi halinde yaşam tarzınız ve stiliniz değiştirilir. Eğer uygulanan tedaviler ile probleme bir çözüm bulunamazsa tek çare penis protezidir. 

Önerilen İçerik: İktidarsızlık Nedir ve Bitkisel Çözüm Yöntemleri Nelerdir?

NeOldu.com /Sağlık

Источник: https://www.neoldu.com/sertlesme-sorunu-ve-cozum-yontemleri-3312h.htm

Ereksiyona, Sertleşmeye Ne İyi Gelir?

Türk Erkeğinin Özgüveni Sertleşmeye Bağlı

Sertleşme ve ereksiyon problemleri genel olarak ilerleyen yaşlarda görülür fakat çeşitli etkenlerden dolayı daha erken dönemlerde de görülmesi muhtemeldir.

Fiziksel ya da psikolojik, ne sebeple ortaya çıkmış olursa olsun erkeklerde yarattığı psikolojik travmalar nedeniyle çok mutlu ve huzurlu bir ilişkiyi bile içinden çıkılamaz bir duruma sürükleyebilir.

Erkeklerin bu problemleriyle birlikte yaşadıkları özgüven eksikliğinin yarattığı kıskançlık kavgalarının yanı sıra konsantrasyon bozukluğu ve performans kayıplarından dolayı kendini kötü hisseden erkeğin suçlar ifadelerle kadına yüklenmesi ilişkinin gidişatının olumsuz yönde seyretmesine neden olur.

Bu durumda kadın daha ılımlı ve aklı selim davranmalı, bu duruma bir hastalık edasıyla yaklaşarak doktorun uygun gördüğü tedavi aşamasında partnerine destek olmalıdır. Ereksiyon ya da sertleşme sorunu için her zaman cerrahi müdahale gerekmez, doğru besinlerin tüketilmesi de kimi hastaların tedavisinde yeterli olur.

Sabah ereksiyonu, sabah uykudan ilk uyanıldığı zaman peniste oluşan sertleşme ve dikleşme halidir. Bu durum normal ve oldukça sağlıklı bir tepkidir. Sağlıklı bir erkek gece uykusunda 3 ile 5 kez arasında ereksiyon yaşayabilir ve bu ereksiyonun süresi yaklaşık 25 dakika kadar sürebilir.

Ereksiyon Olamama Nedir?

Ereksiyon olamama, sürekli olarak ya da bazı dönemlerde, cinsel ilişkiyi bitirinceye kadar penisteki sertleşmeyi sürdürememe durumudur. Erkeklerde ereksiyon olamama üç farklı şekilde görülür.

  • Yaşam boyu ereksiyon olamama: Tıbbi nedenler ile sürekli ilaç ya da madde kullanımı sonucu oluşur.
  • Sonradan oluşan ereksiyon olamama: Edimsel bir durum olup; kişi başta böyle bir sorun yaşamazken sonradan ereksiyon olamama sorunu ile karşılaşır. Psikolojik nedenler ya da tıbbi nedenler etkili olabilir.
  • Durumsal olarak ereksiyon olamama: Bir partnerle rahatlıkla ereksiyon olabilirken, bir başka partnerle ereksiyon olamama durumudur. Burada partnere olan duygular ya da beğeni etkili olur.

Sertleşmeye İyi Gelen Macun Nedir?

Hazırlaması kolay, rahatlıkla sertleşmeye evde çözüm üretebileceğiniz birkaç macun önerisi şu şekilde;

Bu karışım vücuda enerji vererek sertleşme sorununa iyi gelir. Ayrıca ceviz, badem ve fındık, E vitamini ile selenyum açısından zengindir. Bu iki madde spermlerin artmasına, hızlı hareket etmesine yardımcı olur. Özellikle 30 yaş altındaki erkeklerin sperm kalitesini de yükselttiği için gebelik sürecinin başlangıcında da kaliteli spermler üretilmesine destek olur.

Macun için kullanacağınız çerezleri biraz iri kalacak şekilde robotta çekin. Çerezler kesinlikle toz haline gelmemeli, sadece küçük parçalara ayrılmalı.

Bu küçük parçaları bir kase içerisine alın ve macun kıvamına gelene kadar bal ekleyin ancak karışımın sıvılaşmasına izin vermeyin.

Düzenli olarak günde 1-2 tatlı kaşığı tüketeceğiniz bu karışım ereksiyon sorununa çözüm olurken, sperm sayısının artmasına da yardımcı olacaktır.

2. Kişniş Ballı Macun

Kişniş genellikle tatlı ve kurabiyelerin süslemesinde kullanılan bitkidir. Kafeik, klorojenik ve fenolik asit bileşenleri ile demir, magnezyum ve manganez bakımından da zengindir. İnsülin salgılanmasını destekler, kan şekerini düşürür ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede cinsel isteğin artmasına yardımcı olur.

Toz haline getirilen kişnişin toz hali et yemeklerine ve salatalara baharat olarak katılabilir. Ayrıca macun ya da yağ olarak tüketilebilir.

Kişniş yapı, özel işlemlerden geçirilerek elde edildiği için her zaman bulunamayabilir ancak özellikle salatalarda kullanılarak cinsel isteğin artırılmasında desteğine başvurulabilir.

Kişniş ballı macunun tarifi ise şöyle; 2 tatlı kaşığı toz kişnişi 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak macun kıvamına getirin. Özellikle akşam saatlerinde 1 tatlı kaşığı tüketilmesi ereksiyon sorununa iyi gelir.

3. Kereviz Kürü

Orta yaşlardan itibaren erkeklerde cinsel ilişkiye karşı ilgisizlik ve isteksizlik başlayabilir.

Bu isteksizlik birkaç ay boyunca cinsel ilişkiye girmek konusunda ilgisiz olunacak boyuta ulaşabilir.

Böyle bir durumda cinsel isteği arttırmak için protein, demir ve vitamin açısından zengin olan kerevizin tüketilmesi ya da kereviz tabletlerinin içilmesi kısa sürede sorunun çözülmesini sağlar.

Macunlar dışında kerevizle hazırlanan kolay kür de sertleşmeye karşı cinsel gücü artırarak, sorunun giderilmesini sağlar. Bunun için yumruk büyüklüğündeki bir kerevizi dilimleyin ve yarım litre suda 5 dakika kaynatın.

15-20 adet maydanozu saplarıyla birlikte suyun içine atın ve 3 dakika daha kaynatmaya devam edin. Su ılık hale geldikten sonra 15 gün boyunca düzenli bu kürü tüketmeniz ereksiyon sorununuzu çözmenize yardımcı olacaktır.

Sertleşme İçin Ne Yemelidir?

Sertleşme sorunu, bir erkek için önemli bir problem olup erkeğin kendine olan güvenini yitirmesine neden olur. Sertleşme sorununa; yaşlılık, sigara kullanımı, obezite, stres, yorgunluk ve kaygı gibi birçok faktör neden olabilirken, sorunun çözümü için tüketilebilecek bazı besinler mevcuttur.

 Ereksiyonun bitkisel tedavisi sırasında, bitkisel kaynaklar ve diğer doğal ilaçlar birçok kültürde çok uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Bitkisel ilaçların tüketilmesiyle çoğu erkekte pozitif sonuçlar elde edilmiştir.

Fakat kullanılmadan önce özellikle kalp ya da şeker hastalığı gibi rahatsızlıklar mevcut ise doktora danışılmalıdır.

1. DHEA

DHEA, bir hormondur ve androstenedion adı verilen bir hormona dönüşerek kadın ile erkeklerin hormonlarına destek olur. Yabani tatlı patates ile soya içinde bulunur ama kimyasallar laboratuvar ortamında yapılabilir.

DHEA kullanımı erkeklerde ereksiyon sorununu çözebilir. Düşük dozlarda kullanılması gerekir. Yan etki olarak sivilcelere neden olabilir.

2. L-arginine

L-arginine, özellikle kaslarını geliştirmek ve kas kütlesini artırmak isteyen kişiler tarafından besin desteği olarak kullanılır, kan damarlarını genişleterek kan akışını hızlandırması sayesinde de ereksiyon olamama sorununa iyi geldiği savunulur.

Viagra ile birlikte kullanılmamalıdır. Kalbe zara verebilir. Yüksek dozda kullanılması ishal, kramp ve mide bulantısına neden olabilir.

3. Badem

Badem, sertleşmeyi sağlama konusunda oldukça etkili bir besindir. Çünkü badem içerisinde L-arjin maddesi vardır ve bu madde kan damarlarını genişletir, kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca büyüme hormonunu tetikler. Artan kan dolaşımı ve hormonlardaki değişim nedeniyle cinsel istek artar ve penisin sertleşmesi sağlanır.

Yaklaşık bir yemek kaşığı bademi rendeleyin, bir bardak sıcak sütün içerisinde atıp karıştırın. Gece yatmadan önce bu karışımı için. Başka bir yöntem olarak; bir avuç badem ve antep fıstığını, 3-4 tane kuru hurma ve 5-6 adet ayva çekirdeğiyle birlikte blenderdan geçirip toz haline getirin. Bu tozdan bir yemek kaşığı alıp bir bardak süte koyup karıştırarak her gün tüketin.

4. Havuç

Havuç B, C, D, E, K, A vitaminleri, protein, potasyum, kalsiyum, fosfor, çinko, alüminyum, sodyum, manganez, demir, bakır gibi minereller bakımından zengindir. A vitamini  sperm sayısının artmasını sağlayarak ereksiyon sorunu yaşanmasına engel olur.

Havuçla hazırlanacak tarif için; 3 adet orta boy havucu 3 adet kereviz sapı ve 2 diş sarımsağı orta boy yarım pancar suyunda kaynatın. Günde 1-2 bardak içilmesi faydalı olur. Aynı zamanda iki adet havucu rendeleyip bir bardak ılık süte katıp içmek de sertleşme sorununun çözümünde etkili olur.

5. Zencefil

Sertleşmeyi artıran bitkiler arasında ilk sıralarda yer alan zencefil, kan dolaşımını düzenlerken, hormonların üretilmesini artırarak cinsel sağlığa katkıda bulunur.

Zencefil macunu hazırlamak için rafadan bir yumurta, yarım tatlı kaşığı zencefil suyu ve 1 tatlı kaşığı balı iyice karıştırın. Zencefil çayı için ise; zencefili bir bardak kaynamış suda 8-10 dakika arasında bekletin. Tadının daha güzel olması için içerisine 1 çay kaşığı bal koyabilirsiniz.

6. Tarçın

Tarçın birçok sağlık probleminin tedavisinde destekleyici doğal kaynak olarak tüketilir. Kan şekerini ve kolesterolü düşürür, kan dolaşımını hızlandırır. Bu sayede penisin ereksiyon olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yapılan bir araştırma sonucu erkeklerin tarçın kokusu karşısında penislerinde daha fazla kan akımı olduğu tespit edilmiştir.

Tarçını toz olarak sütlü tatlılarla tüketebileceğiniz gibi çubuk formunda bitki çaylarının içerisine katarak da tüketebilirsiniz. Çubuk tarçın çayın tadının güzel olmasını sağlarken yaydığı koku sayesinde de ereksiyon sorununa çözüm olur.

7. Kurt Kirazı

Bir araştırma 59 yaş ve üzeri erkeklere günde 50 gram kurt kirazı yedirilmiş ve araştırmada yer alan erkeklerin testosteron hormonlarının seviyelerinde yükselme olduğu gözlenmiştir. Hormon düzeyindeki yükselme ile sertleşme sorununa doğrudan çözüm üretilmiş olur.

Kurt kirazı kurutulmuş ya da taze olarak tüketilebilir, suyu içilebilir. Ancak aşırı tüketimi halinde bazı istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu sonuçların başında ise kalp rahatsızlıkları gelir. Bu sebeple tüketim miktarının doğru bir şekilde ayarlanması önem taşır.

8. Hurma

Hurma karbonhidrat, şeker, protein, lif, A, C, B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ile 15 farklı mineral, niasin açısından çok zengindir. Özellikle selenyum minerali sayesinde kan dolaşımını hızlandırır, kan basıncını artırır ve bu sayede sertleşme sorununa iyi gelir.

Günde 3-4 adet hurma tüketmek cinsel gücü artırır, sertleşme sorununa iyi gelir.

9. Çemen

Kan dolaşımını hızlandıran çemen aynı zamanda anemi hastalarına da özellikle önerilen bir besin maddesidir. Kan dolaşımını hızlandırması nedeniyle de ereksiyon sorunu olan erkeklerin tarafından tüketilmesi uygun olur. Buna ek olarak içeriğinde bulunan kırmızı biber, ceviz ve çeşitli baharatların etkisi ile testosteron hormonunun seviyesini artırır, bu sayede sertleşme sorununu giderir.

Çemen kırmızı biber salçası, isteğe göre içine ilave edilebilecek çeşitli baharatlar, ceviz ve sarımsağın pişirilmesi ile elde edilir. Genellikle sabah kahvaltılarında tüketilmesine rağmen her öğün tüketilebilecek bir besindir. Öğün aralarında aperatif niyetine, akşam yemeklerinde meze olarak tüketilmeye uygundur.

10. Sarımsak

Sarımsak bilinen en güçlü doğal antioksidan kaynaklarından biridir. Vücuda sağladığı birçok faydadan biri de ereksiyon problemi üzerindeki etkileridir.

Sertleşme sorununuzu giderebilmek için günde 3 ya da 4 diş sarımsağı küçük küçük keserek su yardımıyla hap şeklinde tüketin.

Bu şekilde tüketmek sizin için sorun teşkil edecekse küçük küçük doğradığınız sarımsakları hafif yağda ve kısık ateşte bir süre pişirin ve bunu her gün yapın.

Farklı bir yöntem olarak 1 tatlı sarımsak tozu ile 1 tatlı kaşığı acı biber tozunu iyice karıştırın. Bu karışımını her gün yatmadan önce tüketmeniz kısa süre içerisinde sertleşme sorununuzu gidermenize yardımcı olur.

11. Kara Üzüm

İçeriğinde B1 ve B2 ile C vitaminleri, potasyum, fruktoz, magnezyum  bulunduran kara üzüm kanser riskini azaltır. Zinde ve enerjik olmanızı sağlar. Kan dolaşımını artırır ve kansızlığa iyi gelir. Bu özelliği sayesinde penisin ereksiyon olmasını sağlar.

1 bardak sütün içine yaklaşık 30 gram kuru siyah üzümü karıştırıp, kuru üzümler şişene kadar pişirin. Kuru üzümleri yemeniz ve sütü içmeniz sertleşme sorununuza iyi gelecektir.

12. Bitter Çikolata

Bitter çikolata yüksek oranda kakao içerir. Kakaonun içerisinde bulunan metilksantinler vücudun daha duyarlı olmasını sağlar ve bu sayede penise kan akışı hızlanır. Böylece sertleşme sorunu yaşanmaz.

Günlük 1-2 parça bitter çikolata mutluluk hormonunun salgılanması artırır ve erkeklerin daha rahat ereksiyon olmasını sağlar.

Источник: https://sebboy.com/ereksiyona-sertlesmeye-ne-iyi-gelir/

Sertleşme Sorunu ve Çözüm

Türk Erkeğinin Özgüveni Sertleşmeye Bağlı

Cinsel birleşme için yeterli penis sertliğini sağlayamama ya da varolan sertliği sürdürememe durumuna sertleşme sorunu denir.

Sertleşme sorunu halk arasında genellikle 50’li yaşlardan sonra görülen bir problem olarak bilinmesine rağmen genç yaşlarda da görülebilir.

Toplumda 40 – 60 yaş erkekler arasında yaklaşık % 50 oranında hafif, orta ve ağır düzeyde sertleşme sorununa rastlanmaktadır.

2.Sertleşme sorunu sebepleri nelerdir?

Sertleşme sorunu sebepleri, psikolojik ve organik(bir hastalığa bağlı)olarak iki ana başlık altında toplanır.

Organik denilen yani bir hastalığa bağlı sebepler arasında damarsal problemler, şeker hastalığı, hipertansiyon, hormonal problemler, prostat hastalığı, nörolojik hastalıklar, kullanılan ilaçlar, kilolu olmak, hareketsiz bir yaşam içerisinde bulunmak(egzersiz yapmamak), sigara, alkol gibi sebepler sıralanabilir. Günümüzde şeker hastalığı sıklığının çok artmış olması aynı şekilde sertleşme sorununun daha erken yaşlarda ortaya çıkmasına yolaçmıştır.

3.Sertleşme sorunu tanı yöntemleri nelerdir?

Sertleşme sorununda kullanılan tanı yöntemlerinde öncelikle ayrıntılı kan analizi yeralır. Kan tahlillerinde şeker düzeyi, gizli şeker durumu, hormonal problemler (testosteron düşüklüğü, troid hormon düşük veya yüksekliği, prolaktin yüksekliği)  gibi sertleşme sorununa yolaçan rahatsızlıkları tespit etmeye yönelik tahliller yapılır.

Hastaya Penil doppler ultrason yapılarak penisi besleyen damarların durumu ortaya konur, damarsal bir problem olup olmadığı tespit edilebilir. Nokturnal Penil Tümesans (NPT) testi ile uyku sırasında sertleşme durumu değerlendirilip problemin kaynağı ortaya konulmaya çalışılmaktadır.

4.Sertleşme sorunu en sık hangi yaşlarda görülür?

Sertleşme sorunu,  genellikle 50’li yaşlardan itibaren daha sık oranda görülmektedir, yaş yükseldikçe sıklığı da artmaktadır.

Sertleşme sorunu sadece ileri yaşta görülmez, damarsal probleme bağlı olarak 20’li yaşlarda da görülebilir.

Kavernozo-venöz yetersizlik olarak adlandırılan kanın peniste tutulmamasına bağlı ortaya çıkan sertleşme sorunu genç yaşlarda da görülür. Bu hastalığa ayrıca venöz kaçak ismi de verilir.

5.Sertleşme sorununun en sık sebebi nedir?

Sertleşme sorununun en sık sebebi damarsal problemlerdir. Hastalıklardan sertleşme sorununa en sık yol açan hastalık Şeker hastalığıdır(Diabetes Mellitus).

Şeker hastalığının sıklığı günümüzde oldukça artmıştır, bu  artış sertleşme sorunununda daha fazla görülmesine yolaçmıştır.

Günümüzde şekerli yiyecek tüketiminin artması, hareketsiz yaşam, en kısa mesafelere dahi araç ile gidilmesi şeker hastalığı sayısını toplumda çok artırmıştır ve buna bağlı olarak da sertleşme sorunu daha erken yaşlarda ve daha sık olarak ortaya çıkmıştır.

6.Sertleşme sorunları en çok psikolojik kaynaklı mıdır?

Sertleşme sorunlarında psikolojik sebeplerde oldukça yer tutmaktadır. Sertleşme sorunu özellikle genç yaşlarda görüldüğünde ağırlıklı sebep psikolojik kökendir.

Bir hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan organik kaynaklı sertleşme sorunlarında da hastada başarısız cinsel birleşmeler  sonucunda psikolojik durumun kötüleşmesi sıkıntının daha da kötüleşmesine yolaçmaktadır.

Böyle olduğunda olaya psikolojik komponent de eklenmiş olmaktadır. Psikolojik kökenli sertleşme sorunu tek başına olabildiği gibi organik kaynaklı sertleşme sorunu ile birlikte de olabilir.

Psikolojik kökenli sertleşme sorunlarında psikoterapi gerekirken, organik bir hastalıkla birlikte seyreden psikolojik sertleşme sorunlarında organik kaynaklı problemin düzelmesi psikolojik sertleşme sıkıntısınında ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

7.Sertleşme sorunu tedavisi nasıldır?

Sertleşme sorunu tedavisine başlanmadan önce sebebin netleştirilmesi gerekir. Örneğin sadece hormon değerleri çok düşük olan bir kişide hormon takviyesi ile problem düzelebilirken, kontrolsüz şeker hastalığı olan ve şeker düzeyleri 300-350 civarlarında seyreden bir kişiye şeker ilaç tedavisinin verilmesi ve diyet uygulamaları sıkıntının belli oranda düzelmesini sağlayacaktır.

Tahlillerin sonucuna göre takviye ilaç tedavileri, diyet tavsiyeleri verilen hastaya sertleşmeyi sağlamak için elimizde bulunan çeşitli tedavi seçeneklerini kullanırız. Bu tedavi seçenekleri şunlardır;

a-Ağızdan alınan ilaçlar(Sildenafil, Vardenafil ve Tadalafil içeren ilaçlar – Viagra , Levitra ve Cialis)

b-Penise Şok Dalga Tedavisi (ED1000)

c-Penise iğne uygulaması veya penis ağzından ilaç uygulaması

d-Penise vakum cihazı uygulaması

e-Penis protezi uygulaması

8.Sertleşme sorununda kullanılan ilaçlar tehli midir?

Sertleşme sorununda ağızdan alınan ilaçlardan insanlar genel olarak korkarlar. Halk arasında bu tür ilaçların kullanımının kalp krizine yolaçabilme riski olduğu fikri oldukça yaygındır. Özellikle angio olan, açık kalp ameliyatı(By-pass ameliyatı) geçiren hastalarda bu tedirginlik çok daha fazla olmaktadır.

Bu şekilde korku olması dışında bu ilaçları şeker gibi hiçbir doktora danışmadan kullanan kişilerde vardır. Bu tür ilaçlar mutlaka doktor önerisi ile kullanılmalıdır.

Doktorunuz tarafından kullanmakta olduğunuz ilaçlar sorgulanmalı, ilaçlar arasında etkileşimler değerlendirilmeli, kullanmanızda bir sakınca olup olmadığı netleştirildikten sonra kullanmanız uygun olmaktadır.

9.Sertleşme sorunu ilaçlarını kalp hastalığı olanlar kullanabilir mi?

Sertleşme sorununda kullanılan ilaçlar kalp hastalığı olan hastaların kullanabilmesi durumu doktorunuz tarafından değerlendirilmelidir.

Üroloji doktoru tarafında muayene ve  tetkiklerin değerlendirilmesi sonucunda ilaç tedavisine karar verildiğinde hastanın kullandığı ilaçlar ve efor kapasitesine göre bu tür ilaç kullanmasına karar verilebilir.

Eğer bu değerlendirmeyi  üroloji doktoru yapamaz ve durumu komp olarak değerlendirirse kardiyoloji doktoruna bir not yazarak bu tür ilaçları kullanmasında sakınca olup olmadığını sorması gerekir.

Genellikle monodur, monoket, isordil ve nidilat grubu ilaçları kullanan hastaların sertleşme için kullanılan ilaçları kullanmaması önerilir. Belirtilen kalp ilaçlarını kullanmıyorsa ve efor kapasitesi iyi ise sertleşme için kullanılan ilaçları kalp ameliyatı ve angio olmuş olsa bile kullanabilir. Angio ve kalp ameliyatından en erken 3 ay sonra kullanması genellikle Kardiyologlar tarafından tavsiye edilir.

10.Sertleşme sorunu tedavisinde şok dalga tedavisi nasıl uygulanır?

Sertleşme sorunu tedavisinde 3-4 yıldır kullanılmaya başlanan şok dalga tedavisi yöntemi ofis şartlarında uygulanabilen ve yan etkisiz bir yöntemdir. Tedavi 6 seans , 12 seans veya 24 seans şeklinde uygulanır. Hastalığın ağırlık durumuna göre seans sayısı belirlenir.

İşlemin her bir seansı yaklaşık 15 dakika kadar sürer, işlem sonrası hasta gündelik işlerini yapmaya devam edebilir. Penisin 5 farklı bölgesine uygulanarak yapılan işlem her gün, haftada 3 gün veya haftada 2 gün şeklinde uygulanabilir.

İşlemin etki mekanizması yeni damar oluşumu ve varolan damarlarda genişleme şeklinde etkinlik gösterir. Bu şekilde sertleşme sorununun tedavi edilmesine yardımcı olur.

11.Sertleşme sorununda ağızdan alınan ilaçlar etki etmediğinde ne yapılabilir?

Sertleşme sorunu tedavisinde ilk tercih olarak kullanılan ağızdan alınan ilaçlar(Viagra, Cialis, Levitra) işe yaramadığında penise şok dalga tedavisi ve penise iğne uygulaması seçenekleri kullanılabilir.

Penise ilaç uygulamaları, penis ağız kısmından jel kıvamındaki ilaçların ilişki öncesi sıkılması ve bu şekilde sertleşmenin sağlanması amaçlanır.

Penis ağız kısmından yapılan ilaç uygulamalarında ilacın buzdolabında saklanması, maliyetinin yüksek olması ve orta –ağır düzeyde problemi olan hastalarda yeterli sertliği sağlayamaması gibi dezavantajları vardır.

Penise iğne yapılarak sertleşmenin sağlandığı durumlarda tekli ilaç, ikili ilaç veya üçlü ilaç kombinasyonlarından birisi tercih edilir. İlacın penise iğne ile yapılması hastaya 2-3 uygulama ile birebir öğretilir.

Penise iğne uygulaması haftada en fazla 3 kez yapılabilir. Cinsel birleşmeden 5- 10 dakika önce yapılır. Hastada 1 saat sertlik sağlayacak doz belirlenir ve hastaya o dozda devam etmesi önerilir.

İlaç dozu yetersiz geldiğinde hasta kendisi düşük dozlarda ilaç miktarını artırması öğretilir.

Şekil : Penise enjeksiyon tekniğinin kesitte görünümü

Şekil : Penise iğne uygulaması tekniği

12.Sertleşme sorunu tedavisinde penise ilaç uygulaması nasıldır?

Penise ilaç uygulaması, penis ucundan ilaç verilmesi ya da iğne ile ilaç enjeksiyonu şeklinde uygulama yapılır. Penis ucundan verilen ilaçlar Türkiye’de bulunmamaktadır, etkinliği iğne uygulaması kadar iyi değildir. Hafif düzeydeki problemlerde etkili iken orta ve ağır vakalarda yetersiz kalabilir.

Penise iğne ile ilaç uygulamasında tekli, ikli ve üçlü ilaç uygulama seçenekleri bulunmaktadır. Hastalığın ağırlığına göre ilaç tercihi yapılır. İşlem hastaya 2-3 kez birebir uygulama yaptırılarak öğretilir. Cinsel birleşmeden 5-10 dakika önce uygulama yapılır. Cinsel birleşme sırasında 1 saatlik penis sertliğini sağlayacak doz uygulanır.

Doz artırıldığında hangi oranda sürenin arttığı bilgisi hastaya verilir.

13.Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan şok dalga tedavisinin sakıncaları nelerdir?

Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan şok dalga tedavisi 3-4 yıldır kullanılan bir yöntemdir.  Bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem haftada 2  veya 3 kez ya da her gün şeklinde uygulanır. İşlem sırasında herhangi  bir ağrı kesiciye veya  lokal anesteziye gerek yoktur, işlem ağrı yapmaz. İşlem sonrası kişi gündelik işlerini rahatlıkla yapabilir.

14.Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan iğne tedavisinin zararları nelerdir?

Sertleşme sorunu tedavisinde kullanılan iğne uygulamasının bazı dezavantajları vardır. Bunlardan birisi haftada en fazla 3 kez kullanılması ve aynı gün ikinci bir kez yapılamamasıdır.

İğnenin kullanımına bağlı olarak hastada peniste eğrilik oluşabilir, buna  Peyronie hastalığı ismi verilir.

Fakat  ince,  kaliteli iğne uçları kullanıldığında, her defasında farklı bölgeye yapılmaya çalışıldığında ve iğne çıkartıldıktan sonra 2-3 dakika sıkı baskı uygulandığında eğrilik pek görülmemektedir.

İkili ve üçlü ilaçlarda kullanılan Fentolamin Mesilat maddesinden dolayı ciddi koroner hastalığı olan hastalarda kardiyoloji değerlendirmesi istenmelidir.

15.Sertleşme sorunu tedavisinde vakum cihazı kullanımı faydalı mıdır?

Sertleşme sorunu tedavisinde sadece seçilmiş vakalarda kullanılan vakum cihazı kullanımı hastaya birebir öğretilmelidir. Cihaz ile beraber kullanılan ve ereksiyon sağlandığında penis köküne yerleştirilen lastik bant 30 dakikadan fazla kalmamalıdır.

Kişi 30 dakikalık bu süre içerisinde cinsel birleşmeyi gerçekleştirmek zorundadır. Vakum cihazı kullanımı Peyronie hastalığı oluşumuna zemin oluşturur. Hasta memnuniyeti, ilaç ve iğne kullanımına göre düşüktür.

Penis protezi istemeyen veya takılamayan hastalarda, iğnenin kullanılamadığı ve etki etmediği hasta gruplarında tercih edilebilecek bir tedavi seçeneğidir.

16.Sertleşme sorunu tedavisinde penis protezi kullanımı etkili midir?

Sertleşme sorunu tedavisinde son seçenek olarak kullanılan penis protezi % 100 etkili bir yöntemidir . Hasta ve eş memnuniyeti çok üst seviyededir. Penis  protezleri penis içine ameliyatla yerleştirilir. Dışarıda proteze ait bir parça yoktur.

Penis protezleri;

a-Katlanabilir Penis Protezleri (Malleable) : Tek parça protezler olarak bilinir, sürekli sert olarak dururlar. İlişki sırasında penis düzleştirilerek ilişki sağlanabilir. Ameliyatı pompalı proteze göre daha kolaydır ve hastanede 1 gün kalmak gerekir. Hasta ve eş memnuniyeti pompalı protezlere göre düşüktür.

Şekil : Katlanabilir Penis Protezi

b- Pompalı-Şişirilebilir Penis Protezleri (İnflatable) : Pompalı protezler 2 parçalı ve 3 parçalı olarak ikiye ayrılır. En ideal olan ve hasta memnuniyeti en yüksek olan protez tipi üç parçalı pompalı penis protezleridir. Ameliyatı yaklaşık 1.5 saat sürer, hastanede 2-3 gün kalınması gerekir. Ameliyattan 1.5 ay sonra cinsel birleşme sağlanabilir.

Hasta taburcu olduktan sonra her gün protezi şişirip söndürmesi gerekir. Protezi şişirip söndürmesi hastaya öğretilir. İki parçalı protezlerde üç parçalılardan farklı olarak rezervuar yoktur. İki parçalı protezler tamamen söndürülemez ve penis içi sertliği üç parçalı protezlerde olduğu kadar  iyi değildir.

Radyoterapi almış, rezervuarın yerleştirilmesi sakıncalı hastalarda iki parçalı pompalı protezler tercih edilir.

Protezli hastalarda cinsel birleşme sırasında his, arzu, boşalma normaldir, kişide boşalma olur, protezli hasta çocuk sahibi de olabilir.

Şekil : Pompalı Penis Protezi (üç parçalı)

Şekil : Pompalı Penis Protezi (İki parçalı)

Источник: https://www.muradceltik.com/sertlesme-sorunu-ve-cozum/

Поделиться:
Нет комментариев

    Bir cevap yazın

    Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.