Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Ameliyatsız Şekilde Yüz Gerdirmek İsteyen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri kapsamında Dolgu yüz, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları, Ulthera, Scarlet, VShape, ClearLift ve Thermage yöntemleri uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız yüz germe operasyonları ciddi düzeyde cerrahi uygulamaya hazır olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Sarkmaları ve yaşlanma izlerini ortadan kaldıracaktır.

 • Dolgu yüz,
 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları,
 • Ulthera,
 • Scarlet,
 • VShape,
 • ClearLift
 • Thermage

yöntemleri ile cerrahi işlem uygulanmadan yapılır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları ile kısa süre içinde genç bir görünüm kazanmak, cildin sıkılaştırılmasını sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gençleştirme uygulamaları ya da yüz gerdirme uygulamaları organik işlemler dâhilinde yapılmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki, yer çekimine karşı koyan tek yöntem günümüzde halen ameliyat ile yapılan yüz, boyun ve diğer bölgelerin estetiği olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi uygulama yaptırmak istemeyen birçok kişi bu işlemler tercih etmektedir.

Bu işlemler oldukça basit olan uygulamaları kapsar. Zaten günümüzde de git gide cerrahi uygulamalar gerektirmeyen bu işlemler her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Etkileri kısa süre içinde meydana çıkar, özellikle yüz ile boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların yok olmasını sağar.

Hyalüronik asitten faydalanılarak yapılacaktır. Gelişen teknoloji desteği sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme, ameliyatsız boyun estetiği gibi uygulamalarda alternatifler çoğalacak ve çözüm olacak gibi durmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genelde Antalya, Ankara ve İstanbul gibi bölgelerde sık şekilde yapılır.

Özellikle bu illerde birçok merkez hizmet verdiği için, uygulama yaptırmadan önce boyun ve yüz işlemleri ile alakalı deneyimleri, örnekleri ve fiyatları araştırılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İçin Yapılan Uygulamalar

Dolgu desteği; dolgu işlemleri yüz bölgesinde hacim kaybı yaşayan ve kırışıklık olan alanların istenilen düzeye gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme ile kırışıklar düzeltilebilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, gözün altında bulunan hacim kaybı yok edilir, burun kenar çizgileri yok edilebilir, elmacık kemikleri dirileştirilir ve küçük çaplı çeneler dolgun hale getirilebilir. Dolgu işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar etkisini göstermektedir.

Ultherapy Yüzde Gerdirme

Bu uygulamalarda ultrason teknikleri kullanılır. Kişilerin cilt yüzeylerinde etki göstermeden taşıyıcı tabakada meydana gelen ses dalgaları hasar oluşturur. Hasarın meydana gelmesi ile büzüşme, küçülme ve yenilenme yaşanır.

Bu işlem ile ciltte küçük toparlanmalar meydana gelir. Gençleşen dokular dışarıdan bakıldığında hemen fark edilir. Hatta birçok kişinin olumlu yorumları ile karşılaşmakta mümkündür. Uygulama için tek seans yeterli gelecektir.

Hemen hemen 1 sene boyunca etkisi kaybolmaz.

Yüz Mezoterapisi

Dekolte bölgesine ve yüzün belli alanlarına yapılan mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücrelerin yenilenmesini ve elastikiyetini sağlayacak olan maddelerin üretimlerini destekleyen, kan dolaşımını düzenli hale getiren ve lekeler açılmasını sağlayan ürünler bu sistemde uygulanır.

Thermage yüz germe

Anti- Aging tedavileri içinde yer alır. Radyo frekans dalgaları sayesinde deri altında bağ dokusu meydana getiren kollajen bantların ısınması sağlanır. Bir seanslık uygulama uzun seneler boyunca etkisini devam ettirir. Seansı tamamlanan kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

VShape

Ciltte bulunan kolajen liflerin ısıtılarak cildin dış kısmını gözle görünebilir şekilde gençleştirmektedir. Özellikle etkili olması adına 4 seans uzmanlar tarafından önerilir. Bir seans hemen hemen 20 dakika içinde tamamlanır.

ClearLift Lazer İle Gençleştirme

Bu uygulamada cildin iyileştirilmesi esnasında kolajen üretiminde arttırılır, cilt oldukça pürüzsüz, genç ve parlak bir görünüm kazanır. 2 ila 3 haftalık ara ile kişinin ihtiyacı da göz önüne alınarak 3 ila 6 kez uygulama yapılır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans

Mikro iğnelerin yardımı ile deri altında ve deri üstünde sorunların ortadan kaldırılması adına yapılır. İlk uygulamadan önce cilt dokusunda gözle görünür farkı yakalamak mümkündür. Uygulama için lokal anestezi işlemi yapılır. Kişinin cildinin durumuna göre 1 ay dinlenme süresi verilir ve 4 seansa kadar uygulanabilir.

İple Germe

İşlemlerde ameliyat ipine benze ürünler kullanılır. Sarkma ve kırışıklıkların önüne iplerle geçilir. İğneler yardımı ile yüze ipler takılır ve sorunlar ortadan kaldırılır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Medikal Estetik Uygulamaları (Ameliyatsız Yöntemler)

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Medikal estetik uygulamaları, Vaserlipoliz, BodyTite, Velashape III, Ulthera, Silhoutte Soft, OxyGeneo, SilkPeel, Auapeel yüz ve vücut estetiğinde cerrahi operasyonlara çeşitli sebeplerle uygun durumda olmayan hastalar için ameliyatsız, ağrısız, iyileşme süresiz alternatif yöntemlerdir.

Medikal Estetik Uygulaması, Vaserlipoliz, yani diğer bir adıyla Vazer Liposuction, temel olarak klasik Lipo ile aynı mantıkta çalışsa da, uygulanış sırasındaki kullanılan ultrasound teknolojisi ile yanına birçok artı katarak klasik Lipo’dan ayrılıyor. Peki, bu ultrasonik liposuction, yağ dokusuna nasıl etki ediyor? Vaser Lipo’nun en önemli özelliği, bu yöntemle vücuttan alınan yağlar, dolgu olarak kişinin kendi vücudunda yeniden kullanılabiliyor.

Aquapeel ile cilt gençleştirme uygulaması öncesinde cilt, temizleyici solüsyonlar ve ozonlu buhara maruz bırakılır. Sonrasında Aquapeel cihazı kullanılarak cilde, aynı anda basınç ve vakum etkisi uygulanır.

Ciltte istenilen etkiye göre solüsyonlar, basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir.

Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının dezenfekte edilmesi sağlanmış olur.

SilkPeel, cilt tedavileri ve bakımı için geliştirilmiş en yenilikçi ve patentli medikal estetik cihazdır.

Tek seansta ipeksi bir cilt sağlayan ve bunu en etkili tedavi ve bakım yöntemlerini aynı anda uygulama imkanı veren hızlı ve ağrısız bir tedavidir. Silkpeel, yüz gençleştirme, vücut gençleştirme ve sivilce tedavileri için uygulanabilmektedir.

Silkpeel ile yüz gençleştirme tedavisi, hiperpigmentasyon, kırışıklık, cilt kuruluğu, yağlı cilt, rutin cilt bakımı ve dudak çatlakları tedavilerinde kullanılmaktadır.

Bodytite Radyo Frekans Liposuction istenmeyen yağların biriktiği tüm vücut bölgelerine yapılabilir.

Ülkemizde genetik nedenlerden kadınlarda en sık yapıldığı bölgeler basenler, karın, bel, bacak iç ve dış kısmı ile diz bölgesi, sırt, kollar, göğüsler ve gıdı bölgesidir.

Erkeklerde jinekomasti denilen göğüs meme büyümelerinde, simit olarak adlandırılan bel bölgesine ve gıdıya sıklıkla yapılır. Değişen ebatlarda yüz için Facetite boyun için Necktite selülit için Selutite Vücut için BodyTite başlıkları kullanılır.

VelaShape III, gözle görülür şekilde incelme, şekillenme yaratan ve selülit tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

VelaShape III, yağ dokusunun hacmini azaltmak için elōs teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemidir.

Üstelik sadece sıkılaşma, bölgesel zayıflama, incelme ve selülit problemlerinde değil çatlakların görünümünü hafifletmekte de son derece etkilidir.

Gençlik İpi ya da diğer bir adı ile Silhouette-Soft, hacim kaybı ve cilt sarkması etkilerini gidermek için uygulanan yeni bir tedavi yöntemidir. Özellikle, orta ve alt yüz problemlerinde uygulanır. Gençlik İpi, yanak bölgesi, burun kenarı çizgilerinde ve kaş kaldırma konularında cerrahi müdahaleye gerek kalmadan harika çözümler sağlar.

OxyGeneo teknolojisi, cildinizi yeniden canlandırmak ve cilt renginizi dengelemek için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanma imkanı sunar.

Sağladığı oksijen teknolojisiyle ciltte oluşan lekelenmeleri ve kırışıklıkları en aza indirir.
Kullanılan ilaçlar, hastalıklar, yanlış kozmetikler, genetik nedenler, yoğun güneşe maruz kalınması gibi birçok nedenlerden dolayı ortaya çıkan cilt lekelenmeleri, bu yöntem ile tedavi edilebilir.

Vücuda basınç masajı yapabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımın hızlandırılması yöntemidir. Bu yöntemle damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine ortam yaratılır. Çeşitli hastalıklar sebebiyle vücutta oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde, bölgesel zayıflamada ve vücut sıkılaştırmada kullanılmaktadır.

Akustik Dalga Tedavisi (Acoustic Wave Therapy, AWT), ses dalgaları kullanılarak vücudun belirli bölgelerinde, selüliti, bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt gevşekliği gibi problemlerin tedavisinde kullanılır.

Aquapeel ile cilt gençleştirme uygulaması öncesinde cilt, temizleyici solüsyonlar ve ozonlu buhara maruz bırakılır. Sonrasında Aquapeel cihazı kullanılarak cilde, aynı anda basınç ve vakum etkisi uygulanır.

Ciltte istenilen etkiye göre solüsyonlar, basınçla cilde verilirken aynı anda vakum etkisiyle geri çekilir.

Böylece cilt üzerindeki ölü derinin kaldırılması, gözeneklerin açılması ve cildin alt katmanlarının dezenfekte edilmesi sağlanmış olur.

SilkPeel, cilt tedavileri ve bakımı için geliştirilmiş en yenilikçi ve patentli medikal estetik cihazdır. Tek seansta ipeksi bir cilt sağlayan ve bunu en etkili tedavi ve bakım yöntemlerini aynı anda uygulama imkanı veren hızlı ve ağrısız bir tedavidir.

Silkpeel, yüz gençleştirme, vücut gençleştirme ve sivilce tedavileri için uygulanabilmektedir.

Silkpeel ile yüz gençleştirme tedavisi, hiperpigmentasyon, kırışıklık, cilt kuruluğu, yağlı cilt, rutin cilt bakımı ve dudak çatlakları tedavilerinde kullanılmaktadır.

VelaShape III, gözle görülür şekilde incelme, şekillenme yaratan ve selülit tedavisinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

VelaShape III, yağ dokusunun hacmini azaltmak için elōs teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren ilk ve tek tedavi yöntemidir.

Üstelik sadece sıkılaşma, bölgesel zayıflama, incelme ve selülit problemlerinde değil çatlakların görünümünü hafifletmekte de son derece etkilidir.

Gençlik İpi ya da diğer bir adı ile Silhouette-Soft, hacim kaybı ve cilt sarkması etkilerini gidermek için uygulanan yeni bir tedavi yöntemidir. Özellikle, orta ve alt yüz problemlerinde uygulanır. Gençlik İpi, yanak bölgesi, burun kenarı çizgilerinde ve kaş kaldırma konularında cerrahi müdahaleye gerek kalmadan harika çözümler sağlar.

OxyGeneo teknolojisi, cildinizi yeniden canlandırmak ve cilt renginizi dengelemek için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanma imkanı sunar.

Sağladığı oksijen teknolojisiyle ciltte oluşan lekelenmeleri ve kırışıklıkları en aza indirir.
Kullanılan ilaçlar, hastalıklar, yanlış kozmetikler, genetik nedenler, yoğun güneşe maruz kalınması gibi birçok nedenlerden dolayı ortaya çıkan cilt lekelenmeleri, bu yöntem ile tedavi edilebilir.

Источник: https://www.eleganestetikklinik.com/baslik/medikal-estetik-cihazlari/

Estetik ; Ameliyatlı ve Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Ameliyatlı ve ameliyatsız estetik uygulamaları hakkında sizlere kısa bir bilgilendirme sunarak, hangi bölgelerinizin estetik ameliyata tabi tutulacağı ve ameliyat olmadan estetik yapıp yapamayacağınızdan bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz.

Estetik Ameliyat 

Estetik cerrahi, bir kişinin görünümünü iyileştirmeyi amaçlayan bir plastik cerrahi türüdür, ancak dikkatle yaklaşılmalıdır.Prosedürler vücudun hemen hemen her kısmı için kullanılabilir, ancak kozmetik ameliyatı tercih etme seçeneği hafife alınmamalıdır. Sonuçlar genellikle kalıcıdır, dolayısıyla karardan emin olmak gerekir.

Cerrah, ameliyattan önce çözülemeyen bir sorun olduğuna veya hastanın  anti estetiksel belirtileri sergilediğine inanıyorsa, bir hastaya uygun danışmanlık yapacaktır. Rekonstrüktif cerrahi başka bir plastik cerrahidir. Örneğin, bir mastektomi sonrası işlev bozukluğu ve kişinin vücudunun bir kısmına normal bir görünüm kazandırmayı amaçlamaktadır .

Estetik Ameliyatı Çeşitleri 

Estetik ameliyat çeşitleri çok fazladır. En çok merak edilenler aşağıda yer almaktadır.

Meme Büyütme  ve Küçültme  Estetiği 

Meme ameliyatı ; meme implantları, meme boyunu arttırmak veya ameliyat sonrası rekonstrüksiyonda kullanılabilir. Kadınlar vücut şeklini geliştirmek için göğüs ameliyatı isteyebilirler. Mamoplasti prosedürleri şunları içerebilir:

Göğüs büyütme ; geleneksel olarak salin ya da silikon jel protezleri kullanılarak ve şimdi de bazen yağlı aşılama ile gerçekleştirilir.

Kadının göğsünün çok küçük olduğunu, bir göğsün diğerinden daha büyükse veya göğüsler hamilelik veya emzirmeden sonra değişmesi durumunda yapılabilir.

Bazı yaşlı kadınlar, cildin elastikiyetini yitirmesine bağlı olarak memelerin sarkmasından kaynaklı bunu tercih ederler.

Bazı kadınlarda meme büyütme, benlik saygısını artırabilir ve cinsellikleriyle ilgili duygularını geliştirebilir. Bununla birlikte, bazılarında mevcut sorunlar devam etmektedir. Bu nedenle, kadınların ilk önce danışmanlığa gitmeleri teşvik edilir .

Meme küçültme , fiziksel rahatsızlıktan kurtulmayı sağlarken, büyütme amacı daha çok görünümle ilgilidir. Meme küçültme , hastalık riski yüksek olan kadınlarda meme kanseri riskini de azaltabilir .

Liposakşın 

Liposakşın veya emiş destekli lipektomi, vücudun çeşitli bölgelerinden, genellikle karın, uyluk, kalça, kalça, kolun arkası ve boynundan yağ emmek için ince kanüller veya içi boş metal tüpler kullanır. Liposuction ayrıca erkek meme küçültme için de kullanılabilir. Liposuction’da kullanılan aletler standart, ultrason , mekanik ve lazer cihazları içerir. Hepsi, bir tüpten yağ emmesini içerir.

Liposuction, kilo verme prosedürü olarak düşünülmemelidir. Doğru hastada yapıldığında amaç, konturu iyileştirmek ve sınırlı yağ alanlarını azaltmaktır. Komplikasyonlar nadirdir fakat mümkündür. Bunlar, hematom, enfeksiyon, duyu değişiklikleri, alerjik reaksiyonlar, alt yapılara verilen hasar ve tatmin edici olmayan sonuçlar olarak bilinen deri altındaki kan birikimini içerir.

Yüz Estetik Ameliyatı

 • Blefaroplasti veya göz kapağı ameliyatı , göz kapaklarını yeniden şekillendirmeyi amaçlar. Yaşla birlikte, cilt gevşekleşir ve üst kapakların sarkması veya örtülmesi ve alt kapaklardaki torbalar olabilir. Göz kapağı ameliyatı fonksiyonel, kozmetik veya her ikisi olabilir. Genellikle fazla deri ve yağın çıkarılması veya yeniden konumlandırılmasını içerir ve prosedür çevredeki kasları ve tendonları güçlendirebilir.Cerrahi yüzün şeklini değiştirebilir veya cildi sıkılaştırabilir.
 • Gelen rinoplasti adı da,  burun ameliyatı,  cerrah da nefes sık görünümü ve iyileştirmek için hastanın burnunu yeniden şekillendirilmiştir. Ucun yeniden şekillendirilmesini ve burnun üst kısmındaki kemikli şişliğin azaltılmasını içerebilir. Genellikle burun delikleri içinde iyi gizlenmiş küçük kesikler ile yapılabilir. Cerrahlar, kıkırdak ve burun kemiğinin tam büyümesini sağlamak için hasta en az 15 yaşında olana kadar rinoplasti önermezler.
 • Otoplasti ya da kulak cerrahisi, kulağı yeniden şekillendirerek, kıkırdağı yeniden şekillendirerek ya da her ikisini de kulağa daha yakın olarak işlem yaparak  kulağa daha estetik bir şekil vermektedir.
 • Bir facelift olarak da bilinen ritidektomi , daha genç bir görünüme ulaşmak için kırışıklıkları cerrahi olarak çıkarmayı ve yüzdeki cildi sıkılaştırmayı amaçlamaktadır.
 • Yüz ve boynun daha derin dokuları da sıkılabilir. Blefaroplasti veya göz kapağı ameliyatı aynı zamanda yapılabilir.
 • Bir kaş kaldırma  veya alın germe alın kırışıklıkları sarkık kaşları kaldırırken  yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak, ya da çizgileri geçirmeyi  amaçlamaktadır. Daha uyumlu bir yüz görünümü elde etmek için genellikle diğer kozmetik prosedürlerin yanında yapılır.
 • Çene büyütme , çeneyi daha belirgin hale getirmeyi ve yüz özelliklerinin daha iyi bir dengesini sağlamayı amaçlamaktadır. Ameliyattan önce yapılan ölçümlere bağlı olarak rinoplasti ile aynı zamanda yapılabilir. Prostetik implant ile veya çene kemiğinin manipülasyonuyla yapılabilir.
 • Malar veya yanak, büyütme elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirebilir. Cerrah elmacık kemiğinin üst kısmına bir implant yerleştirebilir.

Ameliyatsız Estetik Tedaviler 

Daha az invaziv tedaviler arasında peeling, dolgu, enjeksiyon, greftleme ve lazer tedavisi sayılabilir.

Kimyasal Peeling 

Kimyasal peelingler sivilce , çürük izleri, yara izleri veya kırışıklıkların tedavisinde yardımcı olabilir . Bir dizi aktif ajan kullanılabilir.

Hafif veya yüzeysel bir peeling, cildin en dış katmanlarını tedavi etmek için glikolik, laktik veya meyve asitleri gibi Alfa Hidroksi Asitlerini (AHA) kullanır.

Tedavi bazı kabuklarla olduğu kadar derin değildir, bu nedenle iyileşme süresi en azdır.

Bir orta peeling genellikle çeşitli konsantrasyonlarda TCA (tri-kloroasetik asit) içerir. Dermise veya derinin derin katmanına, hafif kabuklardan daha büyük bir derinliğe nüfuz eder. İyileşme ve ağrı, hafif kabuklardan daha önemlidir. Kızarıklık ve dökülme, birkaç gün veya hafta boyunca devam edebilir.

Derin peelingler fenol ile yapılır, cilde en derin ölçüde nüfuz eder. Sonuç olarak, cildin yeniden kendini onarması üzerinde en büyük etkiye sahiptir , fakat aynı zamanda en uzun iyileşme süresine sahiptir ve skar ve cilt aydınlatmasına neden olabilir.

Kimyasal peelingler hem açık hem de koyu cilt tipleri için güvenli ve etkili olduğu gösterilmiştir .

Botoks

Kırışıklıkları ve yüz kırışıklarını tedavi etmek için kullanılır. Sinirlere enjekte edilen kaslara bloke edilmesiyle hareket eder.

Enjekte edilen kas artık daha önce olduğu gibi zorla daralabilir veya sıkışamaz ve bu da kasların kontrollü bir şekilde gevşemesine neden olur.

 Alın, kaşların ayaklarının ya da göz çevresindeki çizgilerin ve aksiller hiperhidrozun ya da koltuk altlarının terlemesinin azaltılması ve kaş çatlaklarının tedavisi için onaylanmıştır .

Dolgu Maddeleri 

Yumuşak doku dolgu maddeleri veya dermal dolgu maddeleri, yüzünde daha pürüzsüz, daha dolgun bir görünüm yaratmaya yardımcı olmak için FDA tarafından onaylanmış tıbbi cihaz implantlarıdır. Nazolabial kıvrımları, yanakları ve dudakları tedavi etmek ve elin sırtının hacmini arttırmak için kullanılabilirler.

Ayrıca kırışıklıkları, çizgileri ve yara izlerini azaltabilir ve yumuşak doku konturlarını artırabilirler. Kalıcı değildirler, ancak vücut tarafından parçalanırlar, bu nedenle etkiyi sürdürmek için tedavileri tekrarlamak gerekebilir.

Yağ Enjeksiyonları 

Hastanın kendi yağları, vücudun bir bölümünden liposakşın kullanılarak toplanır ve hacim artışı gerektiren bölgelere enjekte edilir. Genellikle cilde, ellere ve cilt konturlarındaki girintilere de dahil olmak üzere yüze uygulanır.

Sonuçlar genellikle güvenli ve uzun ömürlüdür ve yağın istenmediği bir yerden çıkarılmasının ek yararına sahip olabilir. Yağ çıkarılır, yıkanır , arıtılır ve daha sonra özel olarak tasarlanmış iğneler ile dikkatlice yeniden enjekte edilir. Bazen prosedür en iyi sonuç için birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Yazımızdan da anlaşılacağı üzere bir çok estetik ameliyat ve ameliyatsız tedavi çeşiti vardır. Size en uygununu seçmek adına mutlak doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Источник: https://www.sanaldoctor.com/estetik-ameliyati-ameliyatsiz-estetik/

Ameliyatsız Estetik Uygulama Seçenekleri

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Günümüzde ameliyatsız medikal estetik uygulamalar yaygın bir şekilde her gün artan bir oranda kullanılmaktadır. Bu artış gerek teknolojik ilerlemelere paralel alternatif cihaz ve ürün yelpazesinin genişlemesine, gerekse kişilerin ameliyatsız estetik müdahaleye daha sıcak bakmalarından kaynaklanmaktadır.

Ameliyatsız estetik uygulamaları ikiye ayırmak mümkündür. İlk grup bir ürünün sadece tatbik edilmesidir. İkinci grup ise bir cihaz yardımıyla estetik uygulamanın yapılmasıdır.

İlk grup; Botoks, Dolgu, Prp, Mezoterapi, Peeling, Mezolift, Işık dolgusu ve Gençlik aşısı gibi uygulamaları içerir.

 İkinci grup ise; eximia kavitasyon cihazı ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, lipofreeze soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, nuvo o2 terapi cihazı ile cilt bakımı , CO2 fraksiyonel lazer ile cilt yenileme, Nd;yag Q switched lazer ile dövme ve leke tedavisi, Cynosure Elite MPX (Alex+Nd;yag) ile lazer epilasyon, Long pulse ND ;yag lazer ile kılcal damar çatlamaları.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları ve Kapsamları

Ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinin yanı sıra beden estetiği dahilinde ameliyatsız uygulamalar da bulunuyor.

Estetik kazanım ve işlevsel anlamda da form kazandıran uygulamalar, kişinin fiziksel özellikleri, genel sağlık durumu, uygulama yapılacak bölgenin doku ve derinin niteliği gibi pek çok faktör değerlendirilerek yapılır.

Uygulama merkezimizde hizmetini sunduğumuz ameliyatsız estetik teknikleri şu şekildedir;

Ortalama 20 dakikada ameliyatsız yüz gerdirme uygulamasını yaptığımız ULterapi’de HIFU sistemi kullanıyoruz. High İntensity Focused Ultrasound açılımıyla, cilde yenilik, enerji, gençlik ve form kazandırıyoruz. Sistemin farkı; sadece cilt yüzeyine değil, cilt altı dokulara da etki ederek nitelikli estetik kazanım sağlar. Tek seansta tamamlanan profesyonel uygulamaları kapsar.

Botox olarak bilinen ve her yaştan insanın sıklıkla tercih ettiği, hızlı, kolay ve etkili bir yöntemdir. Ciltteki kırışıklıkların, çizgi ve sarkıklıkların giderilmesinde olumlu sonuç veren uygulamalardır. Yüz estetiğinde kullanıldığı gibi göğüs estetiği ve bedenin bazı bölgelerinde kullanılabilir.

Dolgu uygulamaları yağ enjeksiyonu ve sentetik dolgular ile yapılan ameliyatsız estetik uygulamalarıdır. Liposuction, lipofilling ve liposhaping gibi uygulamalarla yapılır ya da hyalüronik asit dolgusu enjeksiyonuyla yapılır. Yüz estetiğinde ve beden estetiğinde kullanılır. Tek başına ya da kombine olarak uygulanabilir.

Parlaklık ve canlılık kazandıran, gençlik aşısı olarak nitelendirilen uygulamalardır. Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarında, boyun estetiğinde uygulanır. Ayrıca el üzerindeki yaşlılık belirtilerinin giderilmesi ve dekolte parlaklığının sağlanması için de uygulanır.

Ameliyata gerek olmadan yapılan yüz estetiği, fokus ultrason yöntemiyle yapılır. Uygulamanın diğer bir tekniği ise askı sistemidir. Esnekliğini, formunu kaybetmiş bölgelerin yeniden gençlik kazanması için yapılan estetik uygulamalardır.

 • Beden Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Yüz gençleştirmede en son teknikleri vücut estetiği için de uygulanabiliyor. Ek uygulamalar ile bedene düzenleme, form kazandırma ve şekillendirme uygulamaları yapılıyor. Bunlar arasında mezoterapi, selülit tedavisi, liposuction, lipofilling, dolgu soğuk lipofiz gibi uygulamalar bulunuyor.

Ameliyatsız Estetik Uygulamalarında Temel Hedef

Ameliyatsız burun estetiği, son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yüz estetiğinde ve beden estetiğinde öncelik olarak ameliyatsız seçenekler tercih edilmekle birlikte, gerekli durumlarda cerrahi ve estetik operasyonlar yapılır. Ameliyatsız yapılan uygulamalarda amaç;

 • Gençleştirme, dinamik ve enerjik bir görünüm elde etmek
 • Cilt yapısının yenilenmesi, elastikiyet kazanması
 • Kırışık, çizgi ve sarkıklıkların giderilmesi için azaltma ve yok etme
 • Yaşlılık belirtilerinin önlenmesi, geçirilmesi
 • Yaşlanmanın en azından estetik açıdan durdurulmasını sağlamak

Lazer İle Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Yüz estetiği, boyun ve el estetiğinde gençleştirme için yapılan lazer estetiği uygulamalarında; kolajen sentezinin artırılmasıyla ideal sonuçlar elde edilir. Ortalama 5- 7 seans yapılan ve her uygulama arasında 1 ay bulunan lazer yöntemlerinde, ışık enerjisiyle ısıtılan deri dokunun yeniden form, esneklik kazanması, gençleşmesi ve parıldaması sağlanır.

Источник: https://www.ferruhbingul.com/ameliyatsiz-estetik/

Ameliyatsız Estetik Mucizesi

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Yüz germe operasyonlarında geleneksel yöntemlere göre ip ile yüz germe tedavileri daha avantajlıdır. Çünkü ip ile yapılan işlemler daha kısa sürmekle beraber günlük hayata dönme süresi de kısadır. Bunların yanı sıra ameliyatla yapılan yüz estetiklerine göre maliyeti daha düşüktür.

Bu yöntem ile beraber birçok bayan cildini daha kısa sürede ve düşük maliyetler ile gençleştirebiliyor. Yapılan işlemler lokal anestezi altında hastanın bilinci açık bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyat sonrası yüzünüzde minik noktalar kalır ve bunlarda birkaç gün içerisinde geçmektedir.

Ameliyatsız estetik hangi bölgelere uygulanır?

Örümcek ağı estetiği cerrahi operasyon olmadan ve genel anestezi uygulanmadan hastaya yapılır. Bu tedavi vücudun birçok yerine uygulanabilmektedir.

Bunlar; yüz, alın bölgesi, burun ve çevresi, yanak ve boyun olarak 6 bölgeye uygulanır. Örümcek ağı estetiği göbek ve kol bölgesindeki sarkmalara da uygulanabiliyor.

Yağ yakmada çok etkili bir tedavi olduğu için özellikle göbek çevresindeki yağları yakmakta çok başarılır bir uygulamadır.

Ameliyatsız estetik çeşitleri

Bazı estetik tedavilerinde cerrahi operasyonlara gerek olmuyor. Ameliyatsız estetik çeşitlerini madde madde inceleyelim.

 • Dolgu Tedavileri : Bu tedavi yöntemleri vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Dudak dolgusu, göz çevresi şekillendirme, bacak dolgusu, popo dolgusu gibi çeşitleri bulunmaktadır.
 • Mezoterapi : Göz çevrenizde bulunan şişlik ve kırışıklıklar için kullanılan tedavi yöntemidir.
 • VShape: Cildin gerginleştirilmesi yöntemidir. Cilt üzerinde bulunan liflerin ısısı arttırılarak tedavi uygulanır.
 • Örümcek Ağı Estetiği : İplik kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız estetik nasıl yapılır?

Ameliyatsız estetik yüz çevresinde ip ile yapılan örümcek ağı estetiği denilen yöntem ile yapılır. Ağrısız ve hızlı bir yöntemdir. Ameliyatsız yapılan burun estetikleri de bulunmaktadır. Bunlar da burun içerisine enjekte edilen dolgu yardımı ile buruna şekil verilir.

Estetik konularında bilginiz yok ise iyi araştırmalı ve seçiminizi iyi yapmalısınız. Estetik yaptırmak istediğiniz bölgeye hangi estetik çeşidini uygulayacağınız oldukça önemlidir.

Daha sonra belirlediğiniz estetik çeşidini hangi hekim ile yürütmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Tedaviniz sürecinde psikolojik yardım da almanız tedavi sürecini kolay atlatmanızı sağlayacaktır. http://www.biestetik.

com/kategori/estetik adresinden plastik estetik cerrahı ve editörleri ile her türlü estetik sorularınız için sizlere yardımcı olacaktır.

Estetik Dolgu Uygulamaları

Vücudumuz yer çekimine ve güneş ışınlarına yenik düşerek yaşlanır. Bu gibi yaşlanmaları düzeltmek ve gençleşmek için dolgu tedavileri uygulanmaktadır. Deri altında şırınga ile enjekte edilen maddeler ile vücuda şekil verilir. Günümüz teknolojisi ile son derece basit ve rahat bir tedavi yöntemidir. Vücudunuzdaki kırışıkları gidermek için kullanabileceğiniz tedavi çeşididir.

Dolgu uygulamaları hangi bölgelere yapılmaktadır ?

Estetik sektöründe dolgu yöntemi bulunduktan sonra birçok insan estetik tedaviler görmeye başladı. Çünkü hem zahmetsiz hem de kısa süreli tedavilerdi. Dolgu uygulamaları vücudun birçok bölümüne yapılabilir. Yüz, yanak, göğüs, popo, dudak ve bacak bölgelerine dolgu şeklinde estetik yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası Yapılması Gerekenler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi dolgu işlemleri zor değildir. Tedavinizi olduktan sonra 2 gün süre ile güneş ışınlarına direk maruz kalmamanız gerekir. Yüzünüzü çok sıcak su ile temas ettirmemeniz yeterlidir.

Dolgu yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz http://www.biestetik.com/kategori/guzellik/dudak-dolgusu adresini inceleyebilirsiniz. Tüm estetik dolgu yöntemleri hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu bazen kadınların bazen de erkeklerin gereksinim duyduğu tedavidir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili yöntemdir. İstenmeyen tüylerden kökten kurtulmak için en popüler bir yöntemdir. Işınlar ile güvenli bir şekilde tüy kökleri yok edilir. Tedavi bazen birkaç seanstan oluşabilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Tüylerden kurtulmaktan için seçtiğiniz lazer epilasyonun farklı yöntemleri vardır. Çeşit çeşit olan bu yöntemlerden en popüler olanı alexandrite yöntemidir. En tehsiz ve en etkili yöntemdir.

Beyaz tenliler için önerilmektedir.

Bütün lazer epilasyon çeşitlerini sıralayacak olursak; alexandrite yöntemi, iğneli epilasyon, ütüleme epilasyonu, diode lazer epilasyonu, nd yöntemi, ruby lazer epilasyon ve ipl lazer yöntemleridir.

Lazer epilasyon hakkında detaylı bilgi almak için http://www.biestetik.com/kategori/estetik/lazer-epilasyon adresinden yararlanabilirsiniz.

Biestetik.com sitesinde estetik konuları bulunduğu gibi kadınlar için diğer bilgilerde bulunmaktadır. Genel olarak estetik üzerine bilgiler vermekte olan biestetik makyaj konularında da bilinmedik noktalara değinerek ziyaretçilerini bilgilendirmektedir.

Tüp bebek hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz kategorisi de bulunmaktadır. Özellikle “tüp bebek rehberi” adlı yazılarını okumanızı tavsiye ediyorum. Bu rehber Dr. Erdem Taha Özbek tarafından oluşturulmuş olup tüp bebek hakkında aklınıza takılan her türlü soruya cevap oluşturacaktır.
BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

Источник: https://www.hizliadam.com/ameliyatsiz-estetik-mucizesi.html

Selülit Tedavisinde Ameliyatsız Uygulamalar

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Vücut bölgesinde kan dolaşımı yavaşlamış olan ve deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile birlikte deride portakal kabuğu görünümü ve çukurcuklarla seyreden selülite, hormonal faktörler de dahil olmak üzere, pek çok faktör neden olabilir. Ayrıca, deride ince ve kalın kılcal damar çatlamaları göze çarpıyorsa, kronik venöz (toplardamarlardaki kan basıncı) yetersizlik ve varislerle beraber seyredebilir.

Selülite Östrojen Hormonu Neden Olabilir?

Selülite neden olan birçok faktör olduğu düşünülmektedir. Selülitler; kronik venöz (toplardamarlardaki kan basıncı) yetersizlik ve varislerle beraber seyredebilir. Bu durumda deride ince ve kalın kılcal damar çatlamaları göze çarpar.

Kan ve lenfatik dolaşım bozukluklarının selülite neden olduğu bir gerçektir. Bu yüzden tedavinin bir bölümünü, dolaşım bozuklukları ile mücadele oluşturur. Mikrodolaşımın yeterli olmaması hormon enzim sistemindeki çeşitli problemler selülit nedenlerinden olabilir.

Ayrıca selülit oluşumunda hormonal faktörlerin rolü de tartışmasızdır.

Deri ve yağ dokusundaki düzensiz görünümü tanımlayan selülit, en çok kadınlarda gözlemlenir.

Çünkü, genellikle kadınlarda ergenlik döneminden sonra başlar ve hamilelik, menstruasyon ve menopoz dönemlerinde artış gösteren selülitin başlamasında ve ilerlemesinde en önemli hormonlardan birisi östrojendir.

Bu yüzden selülit en yoğun şekilde kadınlarda görülür; ergenlik döneminden sonra başlar ve hamilelik, menstruasyon ve menopoz dönemlerinde artış gösterir. Bunun dışında genetik yatkınlık da selülite neden olan etkenler arasında yer alır.

Beslenme Alışkanlıkları ve Egzersizin Selülite Etkisi

Dengesiz beslenme alışkanlıklarında yağ ve karbonhidratların aşırı tüketimi, gereğinden fazla tuz tüketimi ve yeterince lifli besinler tüketmeme, dengesiz diyet listeleri de selülitin artışına neden olur. Vücutta su tutulmasına neden olan tuz ve doymuş yağlar, cildi sıkılaştıran kollajen dokuyu parçalayarak selülite neden olur.

Hareketsiz yaşam şekli, sıkı giysiler ve yüksek topuklu ayakkabılar; baldır kaslarında disfonksiyona ve azalmış kas pompalama mekanizmasında hasara yol açar. Bu da venöz dolaşımın azalmasına ve dolayısıyla selülite neden olur.

Mikrodolaşımı ve doku oksijenlenmesini azaltarak serbest radikal oluşumunu artıran sigara, yağ metabolizmasını etkileyen alkol tüketimi de selülitin oluşumuna neden olur.

Selülitin Evreleri

Selüllitinizin olup olmadığını anlamak istiyorsanız; aşağıdaki evreleri takip ederek bunu öğrenmeniz mümkün.

Cildi sıkıştırmamız durumunda dahi portakal kabuğu görünümünün oluşmaması.

Cildi iki parmağımız yardımıyla sıkıştırdığımızda portakal kabuğu görünümünün oluşması.

Ayakta dururken gözlemlenen portakal kabuğunun, yatar pozisyonda kaybolması.

Yatarken bile portakal kabuğunun kaybolmadığı durum.

Artan tıkız dokunun sinirler üzerine yaptığı baskıyla selülit ağrılı hale gelebilir

İdeali Kombine Tedavi

Tüm medikal tedavilerde olduğu gibi öncelikle doğru iletişim kanalıyla kişinin ihtiyacı belirlenerek, selülit tedavisinde de güvenirliği olan, etki mekanizmasını kanıtlamış cihazlarla tedavi etmeyi tercih ediyoruz. Kişinin ihtiyacını doğru şekilde belirledikten sonra, tek ya da kombine tedavi yöntemleri ile soruna çözüm üretmek ve kalıcılığını maksimum seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

Kişinin ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda, tek bir tedaviden ziyade kombine tedavi modelleri tercih edilebilinir. Kişinin yaşam stili hakkında görüşme gerçekleştirilir. Selülitin neden kavranmaya çalışılır.

Yoğun tempoda çalışma hayatı hareketsiz bir yaşamı tetiklemiş olabilir ya da dengesiz beslenme şekli veya tüketilen su miktarı, daha önce geçirilen hastalıların tümü hakkında detaylıca hastanın özelinde gözlem yapılır.

Selülit tedavisinde Mezoterapi Uygulaması: Hem bölgesel zayıflama, hem de selülit tedavilerinde kullanılan bir yöntem mezoterapi işleminde, tedavi doğrudan problemli bölgeye minimum dozda 1-2 hafta aralıklarla yapılır.

Deri altına doğal bileşenlerden elde edilen yağı eritecek ve dolaşımı düzenleyecek bir karışım, çok ince iğneler yardımıyla enjekte edilir. Mezoterapi mikrodolaşımı düzelterek dokuda ödem oluşumunu önler, yağları parçalayıp yağ nodüllerinin küçülmesini sağlar.

Bozulmuş bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülit görünümünde düzelme sağlar.

Selülit tedavisinde Trilipo Radyofrekans Uygulaması: Etkisi kanıtlanmış Radyo Frekans enerjisi ile yağların çözülüp salınması sağlanır. Radyo Frekans yağ hücrelerini ısıtarak içeriğindeki depolanmış yağın sıvı yağ olarak salgılanmasını artırarak kolajen liflerin sıkılaşmasını ve uzun dönemde de kollajen yenilenmesi sağlar.

Dinamik kas aktivasyonu sayesinde kas liflerine yaptığı uyarı ile kaslarda tonus artışı ve sıkılaşma görülür. Trilipo uygulamamalarının etkinlik ve güvenilirliği klinik olarak kanıtlanmıştır, tüm deri tiplerinde uygulanabilir.

Uygulama kısa sürer, güvenilir ve etkilidir, uygulamanın hemen sonrasında da günlük yaşam aktivitelerine geri dönülebilir.

Selülit tedavisinde İdeal Kombine Uygulamalar: Kişinin ihtiyacına göre mezoterapi ile trilipo radyofrekans tedavisi kombine olarak uygulanabilmektedir.

Источник: https://www.drnacicelik.com/selulit-tedavisinde-ameliyatsiz-uygulamalar

Ameliyatsız Vücut Estetiği Yöntemleri

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Haber güncelleme tarihi 28.02.2019 11:02

Kusursuz bir vücuda sahip olmak her kadının hayalidir.

Birçok kadınvücudunda beğenmediği ve kusurlu bulduğu bölgeleri çeşitli estetik yöntemleri ile düzeltmek ister.

Bu nedenle her geçen yıl estetik cerrahlarına yapılan başvuruların artış gösterdiği görülmektedir. Artan talep nedeniyle uzmanlar çeşitli estetik yöntemleri geliştirmeye devam etmiş ve ameliyatsız estetik yöntemlerine ağırlık vermişlerdir.

Ameliyattan korkan ve silikon kullanılarak yapılan estetik işlemlerine sıcak bakmayan kişiler için ameliyatsız estetik yöntemleri geliştirilmiştir.

Ameliyat gerektirmeyen bu estetik yöntemlerinin başında macrolane ve aquafilling yöntemleri gelmiştir.

Uygulama açısından benzerlik gösteren bu iki yöntemi birbirinden ayıran unsur kullanılan jellerdir.

Oldukça kısa süren bu uygulamada kişi kısa sürede günlük aktivitelerine geri dönebilir.

Ameliyatsız vücut estetiği vücudunda herhangi bir bölgeyi protez kullanmadan dolgunlaştırmak isteyen kişiler için oldukça ideal bir yöntemdir.

Gerek maliyet açısından gerekse doğallık açısından bakıldığında son zamanlarda en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Macrolane Yöntemi Nedir? 

Kırışıklık ve ciltteki diğer pürüzler için enjekte edilen Nasha jelinden türetilen macrolane, insan vücudunda doğal olarak bulunan hyalüronik asitten oluşmaktadır. Nasha jelinden geliştirilen Restylan isimli madde, 1996 yılından beri Avrupa’da kırışıklık tedavisinde kullanılmaktadır.

Şekerden oluşan hyalüronik asitin vücutla hiçbir uyumsuzluğu bulunmamaktadır.

Vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asitin alerji oluşturma riskinin oldukça düşük olduğu belirtilmektedir.

geçerlilik süresi vücutta uygulananbölgeye ve ürün hacime göre değişkenlik gösterse de ortalama bir süre vermek gerekirse 12-18 ay kadar olduğunu söyleyebiliriz.

Macrolane tekniği göğüslerini büyütmek isteyenlerin yanı sıra emzirme sonrası deformasyona uğramış göğüslerin yeniden dolgunlaştırılması için de kullanılmaktadır. Göğüs büyütmenin haricinde vücudun çeşitli bölgelerinin dolgunlaştırılması işleminde de kullanılığı belirtilmektedir.

Çok büyük değişikliklere yol açmayan ve slikona kıyasla daha doğal bir görünüm sağlayan macrolanetekniği kadınların yanı sıra erkeklerinde tercihi. Baldır ve kalça kaslarının şekillendirmek isteyen erkekler de macrolane yöntemini tercih etmektedirler.

Hyalüronik Asit Nedir?

Genellikleyüzdekikırışıklıklar ve dudakların şekillendirilmesinde kullanılan hyalüronik asit geliştirilerek kalça ve göğüslere de uygulanmaya başlanmıştır. Şekerden oluşan hyalüronik asit bir başka deyişle şeker molekülü olarak adlandırılmaktadır. Hyalüronik asit doğal olarak gözlerde ve diz kısımlarında bulunan bir maddedir.

Hyalüronik asit maddesi enzimlerle kendi kendine eriyen ve kaybolan bir maddedir. Vücut tepki vermemekle birlikte zamanla onu eritmektedir. Bu nedenle belli bir süre sonra hyalüronik asitin etkisini yitirmesiyle birlikte göğüs veya kalça eski haline geri dönmektedir.

Macrolane Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Macrolaneyönteminde genel anesteziye ihtiyaç duyulmadan lokal anestezi ile uygulama yapılır. Kanül yardımıyla deriye enjekte edilen jel, slikonun aksine daha doğal bir görünüm sağlar. Yaklaşık olarak 40-45 dk süren işlem, herhangi bir bıçak izine neden olmaz.

Ortalama olarak 15 ay kalıcılığını sürdüren macrolane 2-4 yıl sonunda tamamen emilerek vücut eski haline döner. Bu nedenle uygulamanın kalıcılığını devam ettirebilmesi adına yılda bir kez tekrarlanması önerilir.

Aquafilling Yöntemi Nedir?

Hidrofilik jel olarak nitelendirilen aquafilling dolgu maddesi, sentetik lineer poliamitden oluşmakla birlikte üç boyutlu moleküler yapıya sahiptir. Matriks içine yerleştirilmiş ve bildiğimiz serumlu tuzlu su benzeri bir jeldir. Jelin büyük çoğunluğu sudan oluşmaktadır. 

Macrolane yöntemine kıyasla daha uzun süre ömre sahip olan aquafilling dolgu maddesi aynı zamanda daha düşük maliyetli bir uygulamadır. Ortalama olarak 5-6 yıl kalıcılık sağlayan aquafillik, zamanla vücuttan yavaş yavaş atılır.

Aquafilling Kimlere Uygulanabilir? 

Aquafillinghamile ve emziren annelere uygulanmamaktadır.

 • Alerjik hastalığı bulunmayanlara
 • Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç tedavisi görmeyenlere
 • Göğüsleri küçük olanlara
 • Meme şeklinin değişmesinden ziyade göğüslerinin dolgunluk ve hacim kazanmasını isteyenlere
 • Sağlık ve hormonal durumu elverişli olan kişilere uygulanmaktadır.

Önerilen İçerik; Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

UYARI !
İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz.

 Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir.

Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

Neoldu.com 

Источник: https://www.neoldu.com/ameliyatsiz-vucut-estetigi-yontemleri-12215h.htm

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.