Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Yaz Gelinlerine Ayakkabı Önerileri

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Hey yaz gelini, hala ayakkabını seçmedin mi? Kalın topuk gelin ayakkabısı mı, alçak topuk gelin ayakkabısı mı, stiletto gelin ayakkabısı mı tercih etmelisin? Ayakkabının rengi ne olmalı? En rahat gelin ayakkabısı hangisi gibi kafanı karıştıran birçok soru var değil mi? Düğün telaşından aklına gelmeyen küçük detaylar olabilir, onlara da yer verdik. Yani gelin ayakkabısı satın almadan önce bu yazıya göz atman çok işine yarayacak.

Her Şeyin Başı Rahatlık!

Evet, tüm gelinler gibi sen de en şık görüntüyü yakalamak istiyorsun. Ancak rahat edemeyeceğin ayakkabılar giyip düğün günü boyunca acı çekmeni istemeyiz.

Öncelikle günlük kullanımda hangi yükseklikteki topuk boyunda rahat edebiliyorsan onu seçmen doğru olacak. Yani normalde ince yüksek topuklu ayakkabıyla yürüyemiyorsan işi çok da şansa bırakma derim. O şık görüntünün içerisinde yalpalayarak yürümek istemezsin, değil mi?

Yüksek topuklu gelin ayakkabısı ile yürüme konusunda çok başarılı değilsen; gelin ayakkabısı dolgu topuk, kalın topuk, sandaletler ve gelin babetleri tercih edebilirsin. Hatta spor gelin ayakkabısı modellerine bakmanı da öneririm. Ayakkabı tabanının yumuşak olmasına da dikkat etmelisin.

Mekana Göre Ayakkabı Seçimi

Şimdi sana düğün mekanlarına uygun tercih edebileceğin bazı yazlık gelin ayakkabıları önereceğim:

 • Kır Düğünü: Yaz düğününü yeşil alanlarda yapacaksan tercihin düz, kısa topuklu gelin ayakkabısı veya dolgu topuk gelin ayakkabısından yana olabilir. Özellikle yürüyüş yolu ve pisti uygun olmayan mekanlarda, toprağa batıp çıkarak yürümek istemiyorsan ince topuklu gelin ayakkabısı tercih etmemeli ya da plastik topuk koruyucu apart kullanmalısın.
 • Otel: Gösterişli düğünlerin adresi olan oteller, daha çok ince topuklu ve stiletto tarzı gelin ayakkabılarını kaldıran mekanlar. Hatta gelinliğine uygunsa taşlı işlemeleri olan ayakkabılar arasında da seçim yapabilirsin.
 • Düğün Salonu: Düğün salonlarındaki zeminlerde yürümek dış mekana göre daha rahat olduğundan dilersen yüksek topuklu gelin ayakkabılarını tercih edebilirsin. O nedenle bu mekanda yapacağın düğün için ayakkabı seçerken gelinlik modeline, damadın boyuna ve kendi konforuna göre hareket edebilirsin.
 • Kumsal: Kumsal düğünlerinin olmazsa olmazı gelin sandaletleridir. Gelinliğine en uygun sandaleti seçebilir veya bohem tarzda bir düğün yapacaksan ayakkabı giymek yerine ayaklara takılan aksesuarları tercih edebilirsin.Bu galeri de modeller hakkında sana fikir verebilir: Gelin Sandaleti Modelleri

Gelinlik Modeline Uygun Ayakkabı

 • Tabii gelin ayakkabısı seçiminde dikkat etmen gereken konuların başında gelinlik modeliyle olan uyumu geliyor. Gelinliğini belirledikten sonra ayakkabı satın alırken modeline göre hareket etmelisin.
 • Gelinlik kumaşı ve işlemeleri de dikkat etmen gereken faktörler. Mesela saten kumaştan bol işlemeli bir gelinliğin altına, taşlı rugan bir ayakkabı giyersen çok fazla göz yorarsın.
 • Gelinliğinin renk tonu ile ayakkabının tonunun aynı olmasına da dikkat etmelisin. Çünkü gelinliğinde bej tonundaysa, beyaz gelin ayakkabısı giydiğinde aradaki ton farklılığı hoş görünmeyecektir.
 • Dikkat etmen gereken bir diğer konu ise gelinliğin tarzı. Bohem tarzda bir gelinlik giyeceksen altına sade az topuklu gelin ayakkabısı veya gelin sandaleti giyebilirsin. Dönem gelinliği giymeyi planlıyorsan da tercih edeceğin ayakkabı vintage olmalı.
 • Uzun gelinlik giyeceksen bilekten bantlı ayakkabıları tercih etmeni öneririm, yoksa ayakkabının detaylarını yok etmiş olursun. Bantlı ayakkabı modelleri kısa gelinliklere uygundur.
 • Balık model gelinlik tercih edeceksen altına onun asilliğini ve modelini taşıyabilecek bir ayakkabı giymelisin. Yüksek topuklu ayakkabı modelleri tercih edebilirsin. Ancak bu modellerin tabanlarının rahat olmasına ve topuklarının çok ince olmamasına özen gösterilmeli. Çünkü balık model yürümesi zor bir gelinlik olduğundan ayakkabının son derece rahat olması önemli.

Gelin ayakkabını seçerken trendlerden de ilham alabilirsin. En yeni gelin ayakkabısı modelleri için şu galerimize göz atabilirsin: Son Zamanlarda Sık Göreceğimiz En Trend Gelin Ayakkabısı Modelleri

Hava Sıcak Değil de, Nem Çok Nem!

Yazın düğününde topuklu gelin ayakkabısı giymeyi tercih edeceksen ve bir önlem almazsan karşına şöyle bir sonuç çıkabiliyor: Önü açık modellerde kısa bir süre sonra ayak tabanın terlediğinden yavaş yavaş ayakkabının ucuna doğru kaymaya başlıyor. Bu da yürümeni engelleyip, ayakkabında kötü bir görüntüye yol açabiliyor.

Peki bunun için ne yapmalısın? Tabii en güzel önlem kaymayan tabanı olan bir ayakkabı tercih etmen, ama bu her zaman bulunmayabiliyor.

Özellikle topuklu ayakkabılar için kullanılan kaymayan pedler var. Bunu ayakkabı tabanına yerleştiriyorsun ve dilediğince hareket edebiliyorsun.

Bir diğer önlem de yanında pudra bulundurman. Evet bildiğimiz bebek pudrası. Ayakkabını giymeden önce tabanına pudra döktüğün zaman terlemeyi maksimum seviyede azaltacaktır. Hatta gelin odanda da mutlaka bulunsun, arada tazelersin.

Dans Pisti Seni Bekler: Yedek Gelin Ayakkabısı

Gelinlerin evlenecek olanlara en büyük tavsiyesidir yedek ayakkabı! “Ben yanıma almayarak bir hata yaptım. Ama sen mutlaka yanında düz bir ayakkabı bulundur.” cümlesi sana da tanıdık geliyordur muhtemelen.

Bu öneriyi duyduğun an ne kadar ciddiye aldın bilemiyorum ama kulak kabartman gerektiği bir gerçek. En güzel gününde dilediğin gibi dans etmek için yedek ayakkabı şart!

Düğün fotoğraflarının çekileceği zaman dilediğin topuklu ayakkabıyı giy. Sonrasında ise dans ederken rahat gelin ayakkabısına geçtiğinde nasıl fark ettiğini göreceksin.

Tabii topuklu ayakkabı konusunda çok iyi olduğunu söylüyorsan ve ayağının ağrımayacağını düşünüyorsan, sana hayranlığımı iletmek dışında bir şey diyemeyeceğim.

Bak burada daha detaylı yazı da var: Gelin Ayakkabısı Alırken Bunlara Dikkat!

Trendlere Göz Atmanda Fayda Var!

Her detayı takip etmesen de, en azından evleneceğin senenin ayakkabı trendlerine bakmanda fayda var. Mesela özel tasarım, üzerine çizimler yapılan ayakkabılar geçtiğimiz senelerde kalırken; yerini bantlı, püsküllü, renkli gelin ayakkabısı modellerine bıraktı. Senin evleneceğin yaz dönemi çok daha farklı trendler ortaya çıkmış olabilir.

Sana tavsiyelerim bu şekilde. Bu maddelere dikkat edersen çok daha rahat ve keyifli bir düğün günü geçirebilirsin. Tecrübeli olan gelinlerimiz yorum kısmında yeni evleneceklere de tavsiyelerde bulunabilirler. Biliyorsun, düğün döneminde en çok birbirimizin desteğine ihtiyacımız var!

Источник: https://dugun.com/gelin-ayakkabisi-ve-aksesuarlari/makaleler/yaz-gelinlerine-ayakkabi-onerileri-507

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerileri

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Yaz mevsiminin gelmesiyle düğün organizasyonlarının sayıları bir hayli artıyor. Yaz gelini olacak bayanların özen gösterdikleri gelinlik seçiminin yanı sıra, düğün günü yapılacak olan saç ve makyaj tercihi de, önemli konular arasında yerini almakta.

Özellikle yaz düğünlerinde yapılacak olan makyajın kaliteli ürünlerle en doğru şekilde yapılması oldukça önemli. Aksi halde sıcaktan makyajın akması ve bu durumda da gelinlerin en güzel günlerinde mutsuz olmaları kaçınılmaz olur.

Kendi düğünlerine damga vurmak ve fotoğraflarda prensesler gibi çıkmak isteyen gelinler için, Yaz gelinleri için makyaj önerileri hakkında bilgi vereceğiz. Siz de kendi yüz tipinize ve düğün konseptine en uygun makyaj önerilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Yaz Gelinleri İçin Porselen Makyaj 

Yazın sıcak havasından ve nemli havasından gelinlerin makyajları akabilir, bu durumda da yaz gelinleri için akmayan ve ferah bir makyaj seçimi yapmak önemlidir. Gelinler için porselen makyaj oldukça doğru bir seçim olacaktır.

Bu makyaj ile ciltte parlama gibi sorunlar da tamamen ortadan kalkar. Kullanılacak renkler ise, ferahlığı ve masumiyeti simgelemelidir. Burada mavi ve pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Eğer düğününüz için porselen makyaj tercihinde bulunmak istiyorsanız, ilk etapta cildinizin temizliğini yapmalısınız.

Konsepte Uygun Yaz Gelini Makyajı

Yaz gelinleri daha çok kır düğünü, havuz başı düğünler ya da deniz kenarı düğünleri tercih edebiliyor. Burada kullanılacak gelinlik ve saç modelleri kadar, gelin makyajları da önemli bir yere sahiptir.

Eğer yaz aylarında düğün yapmayı planlıyorsanız, bu noktada tercih edeceğiniz makyajın kesinlikle suya dayanıklı ürünlerden olması gerekmekte. Böylece terlemeyle birlikte makyajın akma riskini ortadan kaldırmış olacaksınız.

Havuz başı düğünlerde gelinler için daha çok sade ve aynı zamanda canlı renklerden oluşan makyajlar önerilir. Burada mavi ve yeşil tonları oldukça ideal olacaktır. Deniz kenarı düğünler için toprak renkleri ve beyaz makyaj renkleri önerilir.

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

Yaz gelini makyajları için konsept elbette önemlidir, ama gelinlerin yüz tipi ve ten renkleri de düğün makyajları için en önemli kriterler arasında yer alır. Bu nedenle ten renginize uyum sağlamayan makyaj tercihlerinden uzak durmanız önerilir.

Gelin makyajın da cildin ışıl ışıl ve canlı görünmesi, gözlerin ve dudakların ön planda olması, cildin sağlıklı ve aydınlık görünmesi çok önemli. Böylece gün boyu doğal ama bir o kadar da, ışıltılı görünüme sahip olursunuz.

Bu noktada abartıdan uzak doğal bir görünüm için kesinlikle pembe tonlarda allık tercih etmenizi öneriyoruz. Allığı yanaklardan saç diplerine doğru sürmelisiniz.

Göz makyajına gelince, kesinlikle göz çevresi bakımının önceden yapılmış olması şarttır. Uzun kirpikler ve doğal görünümlü kaşlar, göz makyajını ön plana çıkaran uygulamalardandır.

Gelinler İçin Göz Makyajı Uygulaması

Göz makyajları bir bayanın tüm güzelliğini ortaya koyan detaylardadır. Özellikle gelinler için göz makyajları nerede ise hayati öneme sahiptir. Bu nedenle düğünden önce göz çevresi koyu renklerin ve göz altı morluk bakımlarının yapılmasında fayda vardır.

 • Göz makyajı için yaz gelinleri buğulu makyaj seçimi yapabilir, burada siyah ve gri tonlarının kullanımı daha doğru olur.
 • Göz pınarlarının yanları kesinlikle aydınlatıcılarla renk açıcı işlemler yapılmalıdır.
 • Gelinleri canlı ve mutlu gösteren bir diğer detayda, gözlerin canlı durmasıdır, göz altı morluklarının kapatılması önemlidir.
 • Kirpikler için ipek kirpik kullanımı yapılmalı ve kirpikler tek tek takılmalıdır. Böylece gün boyu düşmeden ve gelinleri rahatsız etmeden göz üzerinde sabit kalabilir.
 • Eğer far kullanılacaksa yaz aylarını yansıtacak hafif farlar kullanılmalı gece için ise gece farları yani ışıltılı farlar kullanılmalıdır.
 • Göz kalemi sadece göz kapağının alt kısmına değil, üst kısmına da sürülmelidir.

Yaz Gelinleri İçin Fondöten Seçimi

Kapatıcı ciltteki sivilce ve siyah noktalar için son derece önemli detaylardan bir tanesidir. Bu nedenle düğünde gün boyu akmayacak ve maske etkisi bırakmayacak fondöten seçimi gelinler için ilk kuraldır. Fondöten kullanırken tüylerin çıkış yönünden aşağıya doğru, yani tüylerle doğru orantılı bir şekilde sürülmelidir.

Tüylerin kök kısımlarına ters sürülürse gelinleri daha yaşlı gösterebilir.  Yine fondöten seçerken rengi doğru seçmek için yüzünüzde değil, tam boyun bölgesinde renk ayarlaması yapılmalıdır. Yüz ve yanak bölgesinde renk ayarlaması yapıldığında koyu bir görünüm ortaya çıkar.

Yaz Gelinleri İçin Ruj Önerileri

Dudakların makyajları hemen silinebiliyor. Yaz mevsimi düğünlerinde kullanılacak rujlar daha çok parlak ve açık renkli olmalıdır. Böylece  gelinler yaşamının en özel gününde doğal ve canlı bir görünüme sahip olurlar. Fakat burada asıl önemli olan konu gelin çiçeği renginde ruj seçmek olmalıdır. Böylece tam bir bütün yakalayabilirsiniz.

Dudakların daha dolgun görünmesi için birkaç gün öncesinden dudak bakımlarının yapılması şarttır. Özellikle dudak çatlakları giderilmeli, dudaklar üzerinde olan ölü hücreler bir diş fırçası yardımı ile temizlenmelidir. Böylece hangi tür ruju sürerseniz sürün gelin dudak makyajı uzun süreli ve kalıcı olacaktır.

Yaz Gelinlerine Allık Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz gelinlerinin en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de allık rengi seçimleridir. Allık seçerken ten renginize uygun bir allık seçmeniz önerilir. Açık tenli gelinler pembe, fuşya, ıslak görünümlü allıklar, seçebilir.

Koyu tenli gelinler ise, şeftali tonları, bronz tonlar, toprak tonları seçebilir. Böylece allık ve ten rengi bir biri ile bir bütün halinde olacaktır. Allık sürerken ise keskin bir hat üzerine değil, allığı dağıtarak sürmeleri gerekir.

Böylece bebeksi ve doğal bir görünüme ulaşmanız mümkün olacaktır. Yine aynı tonlarda allıklar alın bölgesine de hafifçe yedirilmelidir. Gece düğünleri ve balolu düğünler için lame, dore ve ışıltılı gold tercihinde bulunabilirsiniz.

Fakat kesinlikle far rengi ile zıt olmamalı ve makyajı tam bir bütün halinde göstermelidir. Tüm bu detaylar ve öneriler elbette düğün konseptine, gelinliğe ve saç modeline bire bir uyum sağlamalıdır.

2019 Makyaj Trendleri

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Источник: https://www.guzellikadina.com/yaz-gelinleri-icin-makyaj-onerileri/

Yağlı Ciltler için Yaz Bakımı Önerileri

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Aşırı yağlanan yani sebum üreten cildi yatıştırmak ve sonrasındaki olası siyah nokta ve sivilce gibi cilt sorunlarını engellemek adına yağlı ciltler için yaz bakımı ayrı bir önem taşımaktadır. Doğal tonik ve maske önerileri yanı sıra yağlı ciltlere cilt bakım rutini için pratik öneriler, esraninportresi’nde.

Pek çoğumuz için yaz ayları kum, güneş ve deniz anlamına gelse de yağlı cilde sahip olanlar için bunlara bir de ekstra parlayan cilt görünümünü eklemek yanlış olmayacaktır.

Aşırı yağlanan yani sebum üreten cildi yatıştırmak ve sonrasındaki olası cilt sorunlarını engellemek için yaz bakımı ayrı bir önem taşımaktadır.

Burada sizlerle yağlı ciltler için yaz bakımı önerileri paylaşırken hem cildin parlamasını önlemeyi hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olabilmenizi amaçlıyoruz. İşte yazın cilt bakımı için yağlı ciltlerin bilmesi gerekenler ile yağlı ciltler için doğal bakım ürünü yapımı tarifleri;

1- Cilt temizliği;

Tüm cilt tipleri genellikle için günde iki kez (sabah ve akşam) cildi temizlemek gereklidir. Ancak özellikle yağlı ciltler için bu adımın düzgün bir şekilde uygulanması oldukça önemlidir.

Örneğin kullandığınız cilt temizleyici ürünün cildi fazla kurutmaması ve cilt pH’ın dengede tutmasına dikkat etmelisiniz.

Bu noktada parfüm içermeyen, sabun gibi aşırı kurutucu etki göstermeyen bir temizleyici kullandığınızdan emin olmalısınız.

2- Tonik; 

Temizlendikten sonra kullanılacak bir tonik, cildin nemlendiriciye hazırlanmasına yardımcı olur ve ciltteki temizleyici kalıntılarından kurtulmanızı sağlar. İçeriğinde yeşil çay, gül suyu gibi doğal malzemelerin olduğu bir tonik satın alabileceğiniz gibi, yağlı ciltler için doğal tonik tarifleri mizden de yararlanabilirsiniz.

3- Peeling;

Cilde nazik davranan yumuşak doğal kıllı fırçalar, ve doğal malzemelerle hazırlayacağınız doğal peeling maskeleri sayesinde tıkanan gözeneleri temizleyerek siyah noktalara yol açacak olan aşırı yağın deriden kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Evde peeling maskesi yapmak için malzemeler;

 • ¼ bardak pirinç unu
 • 1 çorba kaşığı bal
 • 1 çorba kaşığı yoğurt
 • 1 tatlı kaşığı kuru papatya
 • 5 damla çay ağacı yağı
 • 1 – 2 yemek kaşığı su (ince bir hamur yapmak için yeterli)

Uygulama;

 1. Tüm malzemeleri küçük bir kasede birleştirin ve iyice karıştırın.
 2. Maskeyi temizlediğiniz cilde uygulayın ve ölü cilt hücreleri temizlemek için yumuşak dairesel hareketlerle ovalayın.
 3. Ilık suyla durulayın ve nemlendiriciyle devam edin.

3- Nemlendirme;

Yaygın ama yanlış bilinenlerden biri de yağlı cildin nemlendiriciye ihtiyacı olmaması durumudur. Elbette kullanılan nemlendiricinin cilt gözeneklerini tıkamayan hafif bir ürün olması gereklidir ve doğru nemlendirici ile cildiniz size gerekli olan nemi sağladığınız için teşekkür edecektir.

5- Yağlı Ciltler için Tedavi Edici Maskeler

Haftada bir veya iki kez cildin ihtiyacı olanı karşılamak adına uygulanacak yağlı ciltler için maske, cildi sıkılaştırmak, fazladan nem sağlamak ve hatta cilt rengini dengelemek için harikalar yaratabilir.

Yağlı Ciltler için Kil ile Yüz Maskesi

Malzemeler;

 • 1 çorba kaşığı cadı fındığı
 • 1 çay kaşığı bentonit kil

Yapımı;

 1. Malzemeleri birleştirin ve karıştırın. Karıştırmak için metal kaşık veya kase kullanmayın.
 2. Temiz parmakla cilde sürün ve 10 dakika bekletin. Süper yağlı cilt tipleri 20 dakikaya kadar maskeyi bekletebilir.
 3. Ilık su ile durulayın.

Uyarılar :

 • Hamileyseniz, devam eden sağlık sorunlarınız veya düzenli kullandığınız ilaçlarınız varsa herhangi bir malzemeyi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.
 • Güzelliğe pek çok faydası olan doğal ürün olsalar da ilk defa kullanacağınız hemen her ürünü öncelikle test etmelisiniz.
 • Alerjen tepkiler veren bir bünyeniz, cildiniz varsa doktorunuza danışmadan asla kullanmamalısınız.Tereddüt ettiğiniz her noktada bir uzmana danışmalısınız.
 • Sitenin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Bilgiler hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site bilgilerine dayanarak tanı ve tedavinin yönlendirilmesi önerilmez. Bu sitede verilen bilgiler bilimsel referans olarak gösterilemez.

Источник: https://www.esraninportresi.com/guzellik/bakim/cilt-bakimi/yagli-ciltler-icin-yaz-bakimi/

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Yaz Gelinlerine Bakım Önerileri

Evlilik öncesi hazırlıklar zeli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Evlilik öncesi muhteşem görünmek adına kişisel bakıma önem vermek gerekiyor.

Düğünlerinin unutulmayacak bir gün olması için gelinler adeta kendilerini bir kampa sokarlar. Kimisi kilo vermeye çalışır, kimisi almaya… Makyaj, saç derken tam bir kaos söz konusudur.

Cildiniz için en önemli şey, nemlendirici bakımlar uygulamak gerektiğidir. Cildinizi ihtiyacı kadar nemlendirin; cilt bakımı için maske veya yoğun nem maskeleri uygulayın.

Gözleriniz için onarıcı bir krem kullanmayı ihmal etmeyin. Uykusuzluk ve stresten en çok zarar gören göz çevreniz için elinizden geldiğince rahatlatmaya çalışın, mümkün olduğunca stresten kaçının.

Cildinizi günlük olarak yüz yıkama jeli ile yıkayın. Alkolsüz cilt toniği de tercih edebilirsiniz.

Göz çevresi ve göz torbalarınız için etkili bir bakım kremi kullanın.

Düğün öncesi saçlarınızı boyatacak olursanız en az 2 gün öncesinden boyatmaya çalışın, saçınızın doğal görünümünü kullanmak için en az 2 gün yeterli olur.

Saçlarınız yıpranmış ise tamamıyla toparlanabilmesi için düzenli saç bakımı yapmış olmanız gerekir. Bir süre öncesinden başlamış olmanız gereken uygulamalardan biridir.

Gün için de yorulan, uykusuz ve makyaja maruz kalan ciltler size siyah nokta sivilce, leke, şişlik olarak geri dönebilir. Cildinizi arındırmanız için peeling en çok ise yarayacak olan yöntemlerden biridir. Peeling yöntemlerini haftada bir kez yapmanızı öneriyorum.

Cildinize uyguladığınız bölgelere peeling sonrası krem ve nemlendiriciler uygulamanız cildinizde oluşabilecek kuruluğu önlemenize yardımcı olur.

Her hafta peeling yapmayı alışkanlık haline getirdiğinizde, düğün gününüzde cildiniz alışılmış bir ferahlığa sahip olduğu için siz de kendinizi rahat hissedeceksiniz.

DAMATLARA TÜYOLAR

Bakımlı bir damat olabilmek için ellerinden geleni yapmaya çalışan damat adayları, pratik önerilerle bakım ritulini tamamlayabilir. Tanfer Sağlık ve Estetik Kliniği'nden Estetisyen Tuğçe Ürüm, temiz ve bakımlı bir damat olmak için yapmanız gerekenleri anlattı…

Damat cilt bakımı kişisel bakımın birinci basamağını oluşturur. Nem maskeleri, akne tedavisi, kırışıklık karşıtı masajlar, siyah nokta için peelingler ve cilt temizlenmesi için gerekli olan cilt bakımı; özellikle düğün öncesinin olmazsa olmazları sayılıyor.

Tıraştan tahriş olabilen cildi yumuşatmak için nem çalışmaları ayrıca önem taşıyor.

Cilt bakım merkezleri, güzellik salonları gibi kişisel bakım kliniklerinde yapılan derin bakımın ardından derinlemesine bir temizlik gerekebilir.

Mimik kırışıklıklarından, yüz asimetrisinden şikayetçi olan bakımlı damatlar; düğün öncesi hafif dolgu ve botoks işlemlerine de başvurabiliyor. 15-20 gün içinde oturan dolgu işlemi, doğal ve daha genç bir görünüm vadediyor.

HAFTADA BİR PEELİNG, HAFTADA İKİ DEFA MASKE UYGULAYIN

YAĞLI CİLTLER

Yağlı cilde birkaç faktör sebep olabilir. Bunlardan biri genlerdir. Hormonel değişiklikler yanlış ürün kullanımı da yağlı cilde sebep olabilir.

Yağlı cilde mümkün olduğunca nazik davranılmalıdır. Losyon ve krem seçerken özel ürünlere yönelmelidir. Makyaj ürünlerinde ise mineral olanlar tercih edilmelidir.

Günde iki kez nazikçe temizleyin; yeterince temiz olduğunu hissetmiyorsanız, salisilik asit veya glikolik asit içeren bir temizleyici kullanabilirsiniz.

Yatıştırıcı kullanın; cildinize eğer yıkadıktan ve temizledikten sonra bile yağlı görünüyorsa yüzünüz için yatıştırıcı toniklerden kullanabilirsiniz. Alkol bazlı ürünlerden kaçının.

İhtiyaç duyuldukça nemlendirici kullanın. Yapmanız gereken kremi yüzünüze sürmek değil, kuru bölgelere uygulamak olacaktır. Krem seçiminde yağsız ürünler tercih edin.

KURU CİLT TİPİ

Bu cilt tipinde bakım öncelikle olarak cilt temizliği ile başlaması gerekmektedir.

Cilde uygun süt formatında bir ürün ile cilt temizlendikten sonra nemlendirici kremle nemlendirilmelidir. Güneşe karşı etkili bir güneş koruması kullanılmalı ve gün içerisinde bol su tüketilmelidir.

Gece mutlaka nemlendirici krem kullanılarak yatılması gerekir. Bu hem cildiniz için gerekli olan nemi ve yağı sağlar, hem de cildinizi bir sonraki güne hazırlamış olur.

KARMA CİLT TİPİ

Öncelikle yüzünüzü güzelce yıkayın ve kurulayın. İki saat boyunca cildinizi herhangi bir şey uygulamayın. Temizleyici alırken mutlaka karma cilt tipi için olan ürünleri alın.

Cildinizi temizlerken yağlı hissettiğiniz bölgelerin üzerinden tonik ile geçip yağ üretimi süresini uzatabilirsiniz. Özellikle güneşli günlerde gözenekleriniz açılacağı için daha fazla yağlanma sorunu yaşayacaksınız.

Hafta bir defa peeling yapmayı ihmal etmeyin. Haftada iki defa mutlaka maske uygulaması yapın.

Kaynak: Bültenler

Источник: https://www.haberler.com/yaz-gelinlerine-bakim-onerileri-11033186-haberi/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.