Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

içerik

Yüz GermeEstetik International

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Yüzünüzü yenilemek ve gençleştirmek ve hatta zamanı durdurmak istiyorsanız sizin için yüz germe ameliyatı uygun olabilir. Yüz germe ameliyatında sadece yüz bölgesi değil, aynı zamanda yüz ve boyun derisindeki sarkıklık ve hatta varsa çene altındaki yağlanma yok edilerek, bütün yüze yenilenme ve canlanma planlaması dahilinde yapılabilir.

Yüz germe estetiği çeşitleri

Facelift veya rhytidectomy olarak da geçen yüz germe ameliyatları Estetik International bünyesinde farklı yöntem ve teknikler kullanılarak da yapılıyor. Kliniğimizde kullandığımız klasik yüz germe ve Örümcek Ağı estetiğinden oldukça iyi geri dönüşler alıyoruz. Örümcek Ağı tekniği en son teknoloji ile uygulanarak, hastalarımıza tatbik edilmektedir.

  Örümcek Ağı estetiği diğer adıyla iple yüz germe,  geleneksel yüz germe tekniği ile karşılaştırıldığında, etkisinin daha yüksek olduğunu gözlemlediğimiz ve iyileşme süresinin daha kısa olmasından kaynaklanan pek çok avantaja sahiptir.

İple yüz germe operasyonu sonrasında yüzünüz daha sıkı ve genç bir görünüme sahip olacağından bu teknik son yılların en çok tercih edilen metodu haline getirmiştir.

Yüz germe operasyonlarında ayrıca gereken bölgelere Cihantimur Yağ Transfer sistemi ile yağ enjekte edilebilir. Hangi yüz germe tekniğinin sizin için uygun olduğuna doktorunuz karar verecek ve uygulamayı yapacaktır.

Örümcek Ağı estetiği ve Cihantimur Yağ Transferi hakkında daha ayrıntılı bilgiyi sitemizin ilgili sayfalarından takip edebilirsiniz.

 
Cerrahi olarak yapılan yüz germe operasyonları ise, yüzünde belirgin derecede sarkma, form kaybı, kırışıklık olan bireylere yapılır.

Kimler yüz germe estetiği yaptırabilir?

• Yüzünde sarkmalar • Ağız kenarında kırışıklar,  • Yüz yağ dokusu hacminde azalma  • Estetik dışı gerdan oluşumu  • Çene gıdı derisinde sarkma 

• Tüm yüz bölgesindeki bu form kaybı sebebiyle özgüven sorunu yaşayanlar

Yüz germe ameliyatı da diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi bireysel karar verilmesi gereken durumlardır.

Bir başkasının baskısıyla veya isteğiyle yaptıracağınız yüz germe operasyonu sağlıklı geri dönüşler almanızı zorlaştıracaktır.

Eğer bu kararı kendi adınıza emin bir şekilde veriyorsanız, sağlık açısından kronik ya da farklı bir hastalığınız yoksa ve sigara içmiyorsanız, yüz germe ameliyatı yaptırabilirsiniz. 

Yüz germe operasyonu nasıl yapılır?

Estetik International Sağlık Gurubu kliniklerine geldiğinizde ilk önce uygulamayı yapacak olan estetik cerrah sizi muayene eder ve uygulama öncesi medikal fotoğraflarınız çekilir.

Muayene esnasında cerrahınızla tüm medikal geçmişinizi, kullandığınız ilaçları, ilaç alerjilerini, diğer tüm bilgilerinizi paylaşmalısınız. Doktorumuz edindiği tüm bilgiler ile tüm değerlendirmelerinizi yapacaktır. Muayene sonrası durumunuza göre uygulama öncesi yapılması gereken tüm detaylar sizinle paylaşacaktır.

Yüz gerdirme işlemi kadar, operasyon öncesi hastayla yapılacak görüşme ve muayene, hastanın doktoruna duyacağı güven de çok önemlidir. İşte bu yüzden doktor ve hasta arasında karşılıklı soruların sorulmasında fayda vardır.

Doktorunuz,  yüz germe operasyonu ile ilgili sorularınızı cevaplandırır ve kullanacağı yöntemlere değinir. Yüzünüzün ölçüsünü alır. Doktorunuzdan oluşabilecek riskler ya da potansiyel komplikasyonlar hakkında bu noktada bilgi alabilirsiniz.

Lütfen yüz germe ameliyatından bir gece önce dinlenin ve operasyon sonrası için iş ve evinizle ilgili planlamalarınızı yapın.

Yardıma ihtiyacınız olabilir, her ne kadar yüz germe ameliyatı deneyimlerimiz doğrultusunda basit bir operasyon olsa da, oluşabilecek herhangi bir aksilik sonrasında, eğer hastanede yatmanız gerekirse, size refakat edecek bir yakınınızı ayarlayın.

Yüz germe estetiğine sizin için belirlenen lokal ya da genel anestezi yöntemiyle başlanır. Yüz germe estetiğinde çoğunlukla saç çizgisinde ve kulak arkasında cerrahi kesiler yapılır.

Yüz bölgesindeki cilt sorunlarınıza yönelik sarkıklar ve kırışıklıkların oluştuğu yüz ve boyun bölgelerinde deri altı dokusu gerilerek düzeltilir. İhtiyaç duyulan bölgelere, vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan ve kök hücreden zengin hale getirilmiş yağ transfer edilir. Ve yüz germe ameliyatı sonrasında doğal görüntünüze tekrar kavuşursunuz. 

Yüz germe estetiği izi nasıl olur?

Geleneksel yüz germe ameliyatlarında kesi genellikle hemen alın saç çizgisi içine yapılır ve kesi kulak çevresine kadar devam edilip, alt kafa derisinde sona erer. Yağ dokusu, çene altı, yüz ve boyun kısımlarında düzenlenir, fazlalıklar kaldırılır ve yeniden konumlandırılır.

Çene altına bir kesi atılarak, yaşlanan ve sarkan boyun yeniden düzenlenir. Kulak çevresi, göz kapakları, üst dudak bölgesi tekrar konumlandırılma için ufak kesiler atılarak şekillendirilir.

Kesilerin kapatılmasında son derece titizlikle estetik işlemler yapılır, kesiler saç çizgisi içine ve doğal kulak hattının içine gizlenerek kapatılır.

Bir önceki sayfamızda Boyun Germe operasyonunu inceledik. Detayları öğrenmek için linkle tıklayın!

Источник: https://www.estetikinternational.com.tr/yuz-germe

Ameliyatsız Şekilde Yüz Gerdirmek İsteyen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri kapsamında Dolgu yüz, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları, Ulthera, Scarlet, VShape, ClearLift ve Thermage yöntemleri uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız yüz germe operasyonları ciddi düzeyde cerrahi uygulamaya hazır olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Sarkmaları ve yaşlanma izlerini ortadan kaldıracaktır.

 • Dolgu yüz,
 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları,
 • Ulthera,
 • Scarlet,
 • VShape,
 • ClearLift
 • Thermage

yöntemleri ile cerrahi işlem uygulanmadan yapılır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları ile kısa süre içinde genç bir görünüm kazanmak, cildin sıkılaştırılmasını sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gençleştirme uygulamaları ya da yüz gerdirme uygulamaları organik işlemler dâhilinde yapılmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki, yer çekimine karşı koyan tek yöntem günümüzde halen ameliyat ile yapılan yüz, boyun ve diğer bölgelerin estetiği olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi uygulama yaptırmak istemeyen birçok kişi bu işlemler tercih etmektedir.

Bu işlemler oldukça basit olan uygulamaları kapsar. Zaten günümüzde de git gide cerrahi uygulamalar gerektirmeyen bu işlemler her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Etkileri kısa süre içinde meydana çıkar, özellikle yüz ile boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların yok olmasını sağar.

Hyalüronik asitten faydalanılarak yapılacaktır. Gelişen teknoloji desteği sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme, ameliyatsız boyun estetiği gibi uygulamalarda alternatifler çoğalacak ve çözüm olacak gibi durmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genelde Antalya, Ankara ve İstanbul gibi bölgelerde sık şekilde yapılır.

Özellikle bu illerde birçok merkez hizmet verdiği için, uygulama yaptırmadan önce boyun ve yüz işlemleri ile alakalı deneyimleri, örnekleri ve fiyatları araştırılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İçin Yapılan Uygulamalar

Dolgu desteği; dolgu işlemleri yüz bölgesinde hacim kaybı yaşayan ve kırışıklık olan alanların istenilen düzeye gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme ile kırışıklar düzeltilebilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, gözün altında bulunan hacim kaybı yok edilir, burun kenar çizgileri yok edilebilir, elmacık kemikleri dirileştirilir ve küçük çaplı çeneler dolgun hale getirilebilir. Dolgu işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar etkisini göstermektedir.

Ultherapy Yüzde Gerdirme

Bu uygulamalarda ultrason teknikleri kullanılır. Kişilerin cilt yüzeylerinde etki göstermeden taşıyıcı tabakada meydana gelen ses dalgaları hasar oluşturur. Hasarın meydana gelmesi ile büzüşme, küçülme ve yenilenme yaşanır.

Bu işlem ile ciltte küçük toparlanmalar meydana gelir. Gençleşen dokular dışarıdan bakıldığında hemen fark edilir. Hatta birçok kişinin olumlu yorumları ile karşılaşmakta mümkündür. Uygulama için tek seans yeterli gelecektir.

Hemen hemen 1 sene boyunca etkisi kaybolmaz.

Yüz Mezoterapisi

Dekolte bölgesine ve yüzün belli alanlarına yapılan mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücrelerin yenilenmesini ve elastikiyetini sağlayacak olan maddelerin üretimlerini destekleyen, kan dolaşımını düzenli hale getiren ve lekeler açılmasını sağlayan ürünler bu sistemde uygulanır.

Thermage yüz germe

Anti- Aging tedavileri içinde yer alır. Radyo frekans dalgaları sayesinde deri altında bağ dokusu meydana getiren kollajen bantların ısınması sağlanır. Bir seanslık uygulama uzun seneler boyunca etkisini devam ettirir. Seansı tamamlanan kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

VShape

Ciltte bulunan kolajen liflerin ısıtılarak cildin dış kısmını gözle görünebilir şekilde gençleştirmektedir. Özellikle etkili olması adına 4 seans uzmanlar tarafından önerilir. Bir seans hemen hemen 20 dakika içinde tamamlanır.

ClearLift Lazer İle Gençleştirme

Bu uygulamada cildin iyileştirilmesi esnasında kolajen üretiminde arttırılır, cilt oldukça pürüzsüz, genç ve parlak bir görünüm kazanır. 2 ila 3 haftalık ara ile kişinin ihtiyacı da göz önüne alınarak 3 ila 6 kez uygulama yapılır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans

Mikro iğnelerin yardımı ile deri altında ve deri üstünde sorunların ortadan kaldırılması adına yapılır. İlk uygulamadan önce cilt dokusunda gözle görünür farkı yakalamak mümkündür. Uygulama için lokal anestezi işlemi yapılır. Kişinin cildinin durumuna göre 1 ay dinlenme süresi verilir ve 4 seansa kadar uygulanabilir.

İple Germe

İşlemlerde ameliyat ipine benze ürünler kullanılır. Sarkma ve kırışıklıkların önüne iplerle geçilir. İğneler yardımı ile yüze ipler takılır ve sorunlar ortadan kaldırılır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Yaşlanma, yeri çekimi, güneş hasarı, kırışıklıkların etkisiyle yüz bölgesinde neydana gelen değişiklikler kişiyi yaşlı, yorgun vede mutsuz gösterir.

Bu problemleri ortadan kaldırmak için özellikle orta yaş ve üzerindeki hastalarda yüz germe ameliyatı yapılabilmektedir.

Yüz germe ameliyatı daha çok 40 lı yaşlar ve üzerinde yapıldığı için, önemli bir sağlık sorunu olmaması bu ameliyat için esastır.

Yüz germe ameliyatlarında amaç; sarkmış yanak ve boyun bölgesini tekrar eski yerine almak, kırışıklıkların azalmasını sağlamak, yüze daha genç ve dinamik bir görünüm kazandırmaktır.

Yüz estetiği ameliyatı olacak hastaların cilt yapıları, yağ dokusunun durumu, deri elastikiyeti, kemiklerin durumu, ek problemler olup olmaması tercih edilecek ameliyat tekniğine etki eder.

  Yüz germe ameliyatı daha yaşlı ve sarkması olan hastalarda klasik yüz germe şeklinde yapılabileceği gibi daha az sarkması olanlarda orta yüz germe ya da MACS lift şeklinde yapılabilir.

 Yüz germe ameliyatı sayesinde daha iyi ve güzel görünmeniz sağlanacaktır.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte ameliyat tercih etmeyen hastalar içinde ameliyatsız yüz germe yöntemleri ortaya çıkmıştır.

Ulthera Ameliyatsız Yüz Germe İçin Tıklayınız

Thermi Tight Ameliyatsız Yüz Germe İçin Tıklayınız

Yüz Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır

Yüz germe ameliyatı olmak isteyen hastaların yapılan muayenesinde boyun bölgesindeki sarkmalar, boyuna liposuction yapılıp yapılmayacağı, göz kapaklarının durumu, çene ucunun belirginleştirilip implant konulabileceği, yanaklara yağ enjeksiyonu ya da hacim kazandırıcı işlemler yapılıp yapılmayacağına karar verilir. Bazen daha iyi bir sonuç için bu ameliyatların kombinasyonu gerekebilir.

Yüz bölgesinde yüzdeki mimik kasları hareket ettiren bir çok küçük sinir bulunmaktadır, bu sinirlerin hassar görmemesi gerekmektedir. Bu yüzden yüz germe ameliyatı deneyim gerektiren bir ameliyatdır.

Yapılacak muayenenizde hem sizin yapınıza uygun ameliyat teknikleri seçilecek hem de ameliyatla ilgili gerekli bilgileri edineceksiniz.Yüz germe ameliyatından önce sigara kullanıyorsanız bırakmanız istenecektir.

Tansiyon, kalp rahatsızlıkları, şeker hastalığı ya da ek bir rahatsızlığınız varsa belirtmeniz gerekmektedir. 

Yüz germe ameliyatı ile ilgili bilgiler alırken size yapılabilecek alternatif ameliyatlar ve uygulamalarda anlatılacaktır. Eğer yaşınız genç ise yüz germe ameliyatından önce göz kapağı estetiği, gıdı liposuction gibi öncü ameliyatlarda yapılabilir.

Yüz germe ameliyatı kararını aldığınızda ve uygulanacak tekniklere estetik cerrahınızla birlikte karar verdiğinizde size anestezi tekniği, ilave diğer girişimler, ameliyatın getirecekleri ve riskleri, hangi hastanede yapılacağı ve bütçesi konusunda bilgi verilecektir. Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında hastane şartlarında yapılan bir ameliyatdır. ameliyat süresi yapılacak işlere göre değişmektedir. Genellikle hastanede 1 gece kalınması yeterli olmaktadır.

Yüz Germe Ameliyatı Çeşitleri

Klasik yüz germe ameliyatı

MACS Lift yüz germe ameliyatı

Orta yüz germe ameliyatları

Klasik Yüz Germe Ameliyatı

Ameliyat kesileri şakak bölgesinden başlar, kulak önünden ve kulak yolu içinden saklanacak şekilde, kulak memesi altından ve kulak arkasından saçlı deriye doğru yapılır.

Estetik cerrahınız cildin altındaki kas ve bağ dokularına yönelik germe işlemlerini yaptıktan sonra yağ fazlalıkları alır, cildi gererek kesi hatlarından taşan fazlalıkları uzaklaştırır.

İzler doğal yüz çizgileri içinde saklanmış olacaktır.

Deri fazlalıkları uzaklaştırıldıktan sonra ince ve zarif dikişlerle kesiler kapatılır. Ameliyat sırasında saçları kısaltmak ya da traş etmek gerekmez. Girişim normal şartlarda 3 ila 5 saat arasında tamamlanır. Ameliyat bitiminde hafif basınçlı bir pansuman ve sargı tatbik edilir.

MACS Lift Yüz Germe Ameliyatı

Bu teknik daha az deri sarkıklığı olan, daha fazla yumuşak doku sarkması olan hastalarda uygulanır. Bu ameliyatda ameliyat kesisi kulak önünden saçlı deri hizasına kadar devam eder. Kulak arkasına ve saçın içerisine geçmez.

Ameliyatda deri alttaki dokulardan ayrıldıktan sonra, yağ yastıkçıklarını eski anatomik yerlere getirmek amacıyla özel dikişler kullanılır. Bu sayede yağ yastıkçıkları yukarı doğru toparlanmış ve askılanmış olur.

Fazla olan cilt çıkartılır ve ameliyat sonlandırılır.

Orta Yüz Germe Ameliyatı

Bu teknik deri sarkması minimal olan genç hastalarda uygulanır. Ameliyat saçlı deri içerisinden küçük bir kesi vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bazen ağız içinden ek kesilerde gerekebilir.

 Ameliyatda yumuşak dokular dikişlerle askılanabileceği gibi, son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte kullanılmaya başlanılan Endotine adı verilen zamanla eriyen özel askılama aletleriylede yapılabilmektedir. 

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı sonrası hafif bir ağrı olabilir, ancak hastaya ağrı çektirmemek hem kanama kontrolü açısından hem de hasta konforu açısından önemlidir. Ben ameliyat sahasına uzun etkili lokal anestezi yapıyorum. Bu sayede hastalar ilk gün ağrı hissetmiyorlar. Sonrasında ise ağrı kesicilere cevap veren ağrılar kontrol edilebilmektedir.

Yüz bölgesinde, boyunda hatta göz kapaklarında şişlik, bazen de morluklar oluşabilir. Bunu en aza indirgemek için baskılı bir pansuman ve yüz boyun korsesi uygulanır. Bu sayede hem kanama engellenmiş olur hem de şişlikler azaltılır. 1-2 gün pansumanlı kaldıktan sonra pansuman çıkartılır, 1 haftaya tamamlanacak şekilde yüz maskesi ya da korse giyilmeye devam edilir.

Ameliyatlardan sonra yerleştirilen drenler 24 saat içinde alınır, dikişler 7 gün içinde kendiliğinden iyileşecektir. Dikiş almaya gerek olmaz.

İyileşmenin erken kısmı 7 günde tamamlanırsa da kişi 10 gün içinde işine ve sosyal yaşamına en erken dönebilir. Yüz germe ameliyatına bağlı oluşan izler kulağın önünden arakasına doğru uzanır, bu izler zamanla solmaya başlayacak ve belirsiz hale gelecektir.

Doğal yüz kıvrımları ve çizgileri içine saklanan kesi hatları erken dönemde bile makyajla kapatılabilir. Ameliyattan hemen sonrasında yüzde, boyunda hissedilen gerginlik hissi, uyuşukluk, karıncalanma haftalar içinde kendiliğinden geçecektir.

 Yine ameliyatın yarattığı sertlik hissi 3 ay içinde düzelecektir. 

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatları, yapılacak yüz germe tipine (klasik, orta vb) boyun bölgesine bir müdahale yapılıp yapılmayacağına, göz kapağı, yağ enjeksiyonu gibi ek ameliyatlarla kombine edilip edilmeyeceğine göre değişmektedir. Yüz germe fiyatları sabit olmayıp hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Yüz germe 2019 fiyatları hakkında bilgi almak için muayene olmaya gelmeniz gerekmektedir.

Источник: http://www.miaplastestetik.com/yuz-germe-ameliyati-fiyatlari.php

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Zaman da yolculuk yapmak mümkün mü? Aslında günümüzde doğru ve uzman ellerde yapılan estetik ameliyatlarla evet mümkün! Zaman çabuk gelip geçiyor. Vücudumuz iş yoğunluğu, stres, güneş ışınlarına maruz kalma ve en önemlisi genetik yapımız gereği yıpranarak yaşlanır.

Bir de yer çekimi etkisi hiç te lehimize işlemiyor. Birçok yaşlılık belirtisini gizleyebilir ancak ne yazık ki yaşlılık belirtilerini en çok gösteren, aynı zamanda kolay gizleyemediğimiz yüzümüz bu süreçte bizi ele verir. Plastik Cerrahi Uzman Dr.

Ali Rıza Öreroğlu yüz ve boyun germeyi anlattı.

1- Yüz gençleştirme için ne tür uygulamalar yapılabilir?

Burada en başta mutlaka vurgulamam gereken bir konu, yüz estetiğinde her uygulama aynı sonuç ve kalıcılığa veremez. Yüzdeki bazı kırışıklıkları ve deri gevşeklikleri, uygun hastalarda noninvazif (yani cerrahi dışı) uygulamalar ile bir miktar toparlamak mümkün. Daha kalıcı ve etkili bir sonuç için cerrahi kaçınılmaz.

2- Yüz germe ameliyatı nedir?

Yüz germe ameliyatı sıkça uygulanan bir yüz estetik prosedürdür. Özellikle boyun ve göz çevresi ameliyatları ile beraber uygulandığında, hastada dramatik bir gençleştirme ve güzelleştirme sağlar.

Yüz ve boyun germe ameliyatı ile yüzdeki derin ve yüzeysel kırışıklıklar ve ciltteki sarkmaları tedavi etmek mümkün.

Cerrahi uygulama olarak yüz germe operasyonunu yüzdeki sarkan dokuları yerine yerleştirmekle beraber fazla derinin atıldığı bir operasyon olarak özetlemek mümkün.

3- Yüz germe operasyonu kimlere uygulanabilir / uygundur?

Yüz germe genel olarak cilt sarkıklığının artık bariz geliştiği, orta yüzü sarkmış erkek ve bayanlara uygulanır. Çoğu hasta kendileri ayna karşısında yüzlerini gererek “daha genç bir görünüm” beklentisi ile gelirler.

Yüz germe operasyonu genel olarak 50 yaş ve üzeri yapılmaktadır. Tabi ki bu bir kural değil.

Bazen çok daha genç bir yaşta orta yüzü sarkmış bir bayana orta yüz germe ameliyatı ile çok daha güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşturmak mümkün.

4- Yüz germe ameliyatı öncesi hangi bölgeler değerlendirilir?

Yüz ve boyun operasyonları ile birlikte mutlaka kaşlar, göz kapakları, yanaklar ve dudakları değerlendirmek gerekir.

Doğal ve etkili bir yüz gençleştirme operasyonu için yüz ve boyunun yanı sıra göz kapaklarında oluşan sarkmalarının ve torbalamalarının giderilmesi, kaş ve göz çevresindeki kırışıklıklarının giderilmesi, boyun bölgesindeki sarkıklıkların giderilmesi, yüzümüzün yaşla oluşan çöküklükler ve yanaklardaki sarkmalar ve boşlukların giderilmesi gerekmektedir.

5- Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatları hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılmalıdır. Bu ameliyatlarda, yüzün destek dokusu güçlendirilir, sarkan dokular kaldırılır ve fazla deri çıkartılır.

Yüz Germe ameliyatının ayrıntısı çoktur. Yanaklar, göz çevresi, kaşlar, burun, alın, boyun ve çene bir bütün olarak değerlendirilir.

Yapılacak bölgelere göre değişmekle birlikte cerrahi operasyon yaklaşık 4-5 saat sürebilir.

Yüz germe ameliyatı

6- Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl olur?

Yüz germe ameliyatları ile ilgili hastaların en büyük korkusu doğal olmayan görüntüler ve iyileşme sürecinin uzunluğudur. Yüz germe ameliyatlarında amaç kişiye daha genç bir görünüm sağlamaktır.

Doğru bir teknikler yapılan yüz germe ameliyatlarında hedeflenen hastayı 10-15 yıl önceki yüzüne kavuşturabilmektir.

Yüz yapısının değiştiği, doğal olmayan yüz germe ameliyatları başarılı ameliyatlar olarak yorumlanamaz.

Ameliyat sonrası hasta 1 gün hastaneden kontrol altında tutuluyor. Taburculuk sonrası ilk 1 hafta içerisinde dikişlerin alınması ve kontrol için bir muayene ayarlanır ve hasta rahat bir şekilde hayatına dönebilir. Yüzdeki ödemlerin geçmesi ve ameliyatın oturması ilk 1 ay içerisinde neredeyse tamamen bitmiş olacak.

7- Yüz ve boyun germe ile hasta ne kadar gençleşir?

Yüz ve boyun germe ile hasta 10-15 yıl gençleşebiliyor. Asıl önemli olan bu etkinin uzun yıllar devam etmesi. Çoğu hasta ameliyattan 10 yıl sonra bile ameliyat önceki görüntüsünden daha genç görünebilir.

8- Yüz ve boyun germe kalıcı bir operasyon mu?

Yüz be boyun gençleştirmede en etkili ve en kalıcı operasyon yüz ve boyun germedir. Ama her ameliyatta olduğu gibi yaşlanma ile birlikte sarkmalar yıllar sonra tekrarlanabilir.

9- Peki, askılama veya iple germe yöntemi? Nasıl uygulanır?

Günümüzde ameliyatsız uygulamalar hastaya bazen daha cazip gelebilir.  Askılama dendiğinde ilk akla ameliyatsız iple asma yöntemleri gelir.

Yüz germe ameliyatlarından çok daha basit olan bu uygulamaların doğru hastada aslında çok iyi sonuçlar verir. Ömrü ve etkileri de doğal olarak daha kısa olur. En önemli konu ise bu tür uygulamalar herkese uygun olmadığı.

Aşırı deri fazlalığı olan hastalar kesinlikle sadece askı ve ip yöntemlerden fayda göremezler.

10- Operasyon sonrasında hasta nelere dikkat etmeli? Ne tür şikayetler olabilir? 

“Ameliyatsız” bir prosedür değil, yüksek cerrahi teknik, uzmanlık ve beceri isteyen bir operasyondur. Ameliyat sonrası yüzde ödem olduğundan bir süre istirahat önerilir.

En önemli husus ise hasta sigara içmemesi gerekiyor.

Sigara içen hastada operasyona bağlı komplikasyonların riski olabileceği gibi iyileşme üzerinde etkisinden dolayı estetik sonuçları negatif yönde etkileyebilmektedir.

Lazer epilasyon için 25 maddede bilmeniz gerekenler

Источник: https://indigodergisi.com/2016/04/yuz-germe-ameliyati-nasil-yapilir/

Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Stres, yer çekimi, sigara, güneşin olumsuz etkileri yaş ilerledikçe insanın yüzünde ortaya çıkmaya başlar. Yaşlanmaya dair ilk belirtiler 30’lu yaşlarda yavaş yavaş görünmeye başlar, 50 li yaşlarda ise yerleşik bir hale gelir. Yaşlanmanın etkileri, yüzü oluşturan tüm dokularda ortaya çıkar.

Yüz kemikleri incelir, zayıflar, hacimleri azalır. Kaslar gevşer, zayıflar ve yer çekiminin etkisine yenilerek sarkmaya başlar. Yağ dokusu incelir, zayıflar ve azalır. Yağ dokusunun zayıflaması ile deri buruşur, bollaşır, elastikiyetini yitirir, tüm yumuşak dokular ile birlikte sarkmaya başlar.

Bu mekanizma yüzdeki statik çizgileri ortaya çıkarır. Diğer taraftan mimik kasları da yıllarca çalıştığı için üzerini örten deri üzerindeki kıvrımlarının belirginleşmesini sağlar, böylece dinamik çizgiler de ortaya çıkar.

Yüz, göz çevresi ve alın çizgilerinin belirginleştiği, yanak, kaş, çene altı, boynun gevşeyip sarktığı, göz kapaklarındaki yağ torbacıklarının belirginleştiği bir duruma gelir. Sonuçta daha yorgun, yaşlı, çökmüş bir görünüm alır. Yüz germe estetiği, ilerleyen yaşın bu tür etkilerini hisseden sağlıklı olan her kişiye uygulanabilir.

Yüz germe ameliyatı ile birlikte göz kapağı estetiği, burun ameliyatı, çene büyütme, çene küçültme, çene altına liposuction, yağ ve doku injeksiyonu uygulamaları da yapılabilir.

Yüz estetiği

Yüz, anatomik olarak üç farklı bölgeden oluşur. Gençleştirmeye yönelik olarak yapılacak cerrahi işlem için her bölge ayrı ayrı değerlendirilir. Üst yüz, şakak bölgesi, alın ve kaşlardan oluşur, bu bölgeye uygulanan girişim estetik alın germe işlemidir.

Orta yüz, yanak bölgesinden oluşur, bu bölgeye uygulanan girişim estetik orta yüz ya da yanak germe ameliyatıdır. Alt yüz, çene altı ve boyun bölgesinden oluşur, bu bölgeye uygulanan girişim estetik alt yüz ya da boyun germe ameliyatıdır.

Yüz üzerindeki her bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi girişim uygulamak mümkündür.

Orta yüz germe (mid-face lift) yani yanak germe ameliyatı, yanakların sarkıklığını gidermeye, yanak derisini germeye yöneliktir. Yanaklar; içermiş olduğu kaslar, yağ tabakası, deri ile birlikte sarkar.

Bu işlem, sadece deriyi gerdirerek yapıldığında, geçici çözüm oluşturulur, derindeki yağ tabakası ve kasların sarkıklığı sadece kamufle edilir, kısa süre içinde etkinliğini yitirir. Doğru olan ise yanak kaslarının, üzerindeki yağ tabakası ve kılıfı ile birlikte yukarıya doğru gerdirilmesidir.

Böylece yanak dokularının gençlik yıllarındaki pozisyonu kazandırılır, ayrıca üzerini örten derinin de fazlalıkları alınır ve gerginleştirilir.

Yüz germe, teknik detay ve modifikasyonlardan arındırıldığında temel olarak 2 farklı şekilde yapılabilir.

Klasik yüz germe ameliyatı

Bu yöntem, genellikle yanaklardaki sarkmanın yanı sıra yanak derisinde gevşeme, bollaşma, buruşma olan kişilerde tercih edilecek yöntemdir. Ameliyat kulağın ön sınırı boyunca derinin kesilmesi ile başlar. Yanak üzerindeki deri kaldırılır.

Yanağın iç dokuları yukarıya doğru çekilerek germe işlemi uygulanır, yanaktaki sarkıklık giderilir. Kaldırılan yanak derisi de ayrıca gerdirilir. Derideki gerdirme sonucu fazlalıklar kesilip çıkarılır, böylece yanaktaki sarkıklığın yanı sıra derideki buruşukluk da giderilmiş olur. Gizli dikişler atılarak ameliyat tamamlanır.

Ameliyatın kesisi kulak önü ve kulağın iç kısmından yapıldığı için karşıdan bakıldığında belirgin bir iz kalmaz.

Endoskopik yüz germe ameliyatı

Yüz germe işlemi eğer deride buruşukluk, fazlalık yoksa, sadece yanak dokularının sarkmasından ibaretse endoskopik yöntem uygulanarak yapılır. Endoskopik yüz germe, klasik yüz germe ameliyatıyla karşılaştırıldığında daha genç yaş grubuna hitap etmektedir.

Sadece daha canlı görünüm hissetmeye ihtiyacı olan kişilere 30’lu yaşlarda bile uygulanabilir. Bu yöntem, klasik yüz germe ameliyatına göre daha yeni tekniktir. Şakak bölgesinden saçlı deri içinde 2 cm uzunluğunda kesi yapılarak uygulanır. Kesilen yerden içeriye kamera yerleştirilir.

Şakak bölgesi ve yanak bölgesinin tüm dokuları, zemindeki kemikten sıyrılır. Kemikten ayrılarak serbestleşen bu dokular yukarıya doğru çekilerek sabitlenir. Kesilen yerler gizli dikişler atılarak kapatılır.

Kesiler küçük ve kansız bir ameliyat olduğu için iyileşme süresi de klasik yüz germe ameliyatına göre daha kısa sayılır.

Bu tekniklerden hangisinin uygulanması gerektiğine yanak dokularının gevşeklik, sarkıklık derecesine, deride buruşukluk olup olmadığına bakılarak karar verilir. Bu kriterlere göre bazı hastalarda her iki tekniği bir arada uygulama gereği bile olabilir.

Son zamanlarda yüz germe ameliyatlarında her iki teknik için birbirinden farklı şekilde özel olarak tasarlanmış dokuları asıcı materyaller de kullanıma girmiştir.

Bu malzemeler, ameliyat kesilerinin içinden sokularak yerleştirilir, üzerinde bulunan dikensi çıkıntılar sayesinde dokuları tutar, yukarıya doğru çekilerek sabitlendiğinde üzerinde taşıdığı yanak dokusunu da yukarıda asılı olarak tutarlar. Böylece sarkmalar da düzelmiş olur.

Ameliyat bilgileri

Yüz germe operasyonu, uygun donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapılır. İşlem yaklaşık 1,5-2 saat sürer. Hastanede genelde 1 gün yatmak gerekir. Ameliyat sonrası birkaç gün boyunca yüz, hafif baskılı bir bandaj ile sarılı kalır.

Yüz bölgesinde gerginlik, ağrı, morarma, ödem (şişlik), ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi durumlar olabilir, bunların hepsi normal olup ameliyatın doğasında vardır. Çok şiddetli ağrı olmaz, normal ağrı kesici ilaçlar ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Şişlik (ödem) ilk 7-10 gün içinde hızlı bir şekilde azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar belirgin olmayan hafif şişliğin kaybolması, cildin yüz üzerine tam olarak oturması yaklaşık altı ay sürer. Şişliğin hızla düzeldiği ilk haftalarda deri yüzeyindeki gerginlik hissi ve uyuşukluk da azalarak kaybolur.

Uyuşukluğun kalıcı olması çok rastlanan bir durum değildir. Morarmaların kaybolması kişinin hassasiyetine göre değişmektedir. Bu süre bazen hassas bünyeli kişilerde 10 güne kadar uzayabilir. Endoskopik yüz germe uygulamalarında morarmalar biraz daha az olmaktadır.

Ameliyattan sonra şişlik ve morarmadan dolayı yüzünüz tanınmayacak bir halde olabilir, bu normaldir, ancak şişlikler ve morluklar azaldıkça, yani yaklaşık 7-10 gün sonra gerçek yüz hatlarınız belirmeye başlar.

Yanaklar yaşın ilerlemesi ile erken dönemlerde etkilenen bölgedir. Sarkma arttıkça bu etki daha çok göze çarpmaya başlar. Estetik yüz germe ameliyatı kişiye uygun tekniğin doğru bir şekilde seçimiyle yapıldığında yılların yıpratıcı etkisini yok eden bir görüntüyü sağlayıcı niteliktedir.
Zaman akıp gitmektedir. Bu akışı durdurmak mümkün değildir.

Yüz germe ameliyatı, kişinin yaşlanmasını durduracak etkiye sahip değildir. Yaşlanma, her şeye rağmen devam eden bir süreçtir ve yapılan ameliyattan sonra da devam edecektir. Yüz germe sadece kişinin içinde bulunduğu yaştan daha genç görünmesini sağlayıcı niteliktedir.

Yüzünüz ameliyatın ardından normal görünümünü kazandığında yüzünüzde çarpıcı bir gençleşme dikkatinizi çekecektir.

Источник: https://www.efendim.net/yuz-germe/

Mini Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Mini Yüz Germe

Orta yaş grubu ve çok fazla sarkmanın söz konusu olmadığı hastalarda klasik yüz germe ameliyatına göre daha az kesi yapılarak, daha kısa sürede yüz germek mümkün.

Mini Lift Yüz Germe

Orta yaş grubu insanların yüzlerinde zaman, yerçekimi, sigara, stres gibi faktörlerin etkisiyle yaşlanma belirtileri dikkat çekici hale gelmektedir.

Kaşlarda düşme, üst ve alt göz kapaklarında torbalanma, elmacık kemiklerinin üzerindeki yağ yastıkçıklarının aşağıya doğru kayması, burun ve ağız kenarındaki olukların derinleşmesi, çene kenarlarında sarkmalar, gıdık ve boyun bölgesinde bölgesel yağ toplanması ve sarkmalar başlıca yakınma konusu olmaktadır.

Tüm bu sorunların giderilmesinde yüz germe ameliyatı kilit rol oynarken, kaş kaldırma, göz torbalarının düzeltilmesi ve yüze yağ enjeksiyonu gibi estetik girişimler de kombine edilebilmektedir.

Minimal Access Cranial Suspension kelimelerinden köken alan MACS lift yöntemi; daha kısa kesilerden girilerek aşağıya doğru yer değiştirmiş olan yüzün yumuşak dokularının yukarıya, olması gereken yere dikişlerle asılması işlemidir. Bu işlem esnasında;

 • Kulak memesinin önünden başlayıp, kulak içine gizlenen ve yukarıda saçlı deriye uzanan 5-7 cm’lik bir kesi yapılır.
 • Ameliyat sonrası erken dönemde bu kesi saç modeliyle kolaylıkla gizlenebilir. Geç dönemde izlerin büyük kısmı kulak içi ve saçların içinde kaldığı için dikkat çekmez.Sadece sınırlı bir alanda yüz cildi kaldırılır ve daha derin planda olan yüz sinirleri ile hiç karşılaşılmaz. Bu nedenle yüz sinirlerini zedeleme riski çok düşüktür.
 • Cilt altında aşağıya doğru yer değiştirmiş, sarkmış olan yüzün yağ yastıkçıkları ve yumuşak dokuları dikişler yardımı ile yukarıya, olması gereken yere getirilir ve oraya tespit edilir.
 • Kaldırılan yüz cildi klasik yöntemlerdeki gibi yana doğru değil yukarıya doğru çekilir ve çok az cilt çıkartılır. Bu nedenle daha doğal sonuçlar elde edilir.
 • Aynı seansta gıdık ve boyun bölgesindeki yağlar liposuction ile alınır. Asma dikişleri sayesindeki boyun derisindeki orta derece sarkmalar giderilir ve boyun daha genç bir görünüm kazanır.
 • “MACS lift” tekniği sayesinde yüzün elmacık kemikleri üzerindeki sarkmalar toparlanır, burun kenarındaki oluklar hafifler, yanak ve alt çenedeki sarkmalar giderilir ve boyun gençleşir.
 • Ortalama 2.5 saat süren ameliyat lokal anestezi ve i.v. sedasyon altında yapılabildiği gibi genel anestezi altında kaş kaldırma, göz torbalarının alınması, yüze yağ enjeksiyonu gibi işlemlerle de kombine edilebilir.

MACS Lift Yöntemi Kimlere Yapılır?

Bu teknik genellikle, aşırı sarkma ve gevşemenin olmadığı, orta yaş grubu hastalarda tercih edilir. Yüz germe ameliyatı olmak için yüzün ileri derecede sarkma belirtileri gösterdiği 60’lı yaşları beklemek gerekli değildir.

Erken Yaşlarda Yapılan Mini Yüz Germe Ameliyatının Avantajları

Yüzdeki sarkma ve yaşlanma belirtilerinin çok ileri düzeye gelmeden daha erken dönemde (40-50 yaş) düzeltilmesinin başlıca avantajları şunlardır.

 • Mevcut sorunlar “daha kısa süren” ve “daha az iz bırakan” mini yüz germe tekniği ile giderilebilir.
 • Ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklar çok sınırlı, toparlanma dönemi klasik yüz germeye göre daha kısadır.
 • Yaş daha genç olduğu için yara iyileşmesi ve toparlanma daha kolaydır.
 • Ameliyat sonrası yüz görünümünde elde edilen gençleşme çevre tarafından daha doğal karşılanır.
 • Bu yöntemle kişinin yüz özellikleri değişmez, sadece daha genç bir görünüm kazanır.
 • Yüz germe işlemini daha erken yaşlarda yaptıranlar halen aktif oldukları iş ve sosyal yaşamlarında daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne sahip olmanın konforunu yaşarlar.

Bir Kez Yüz Germe Ameliyatı Olan Tekrar Yüz Germe Ameliyatı Olabilir mi?

Bir kez yüz germe ameliyatı yaptırmak daha sonra tekrar ameliyat olmaya engel değildir. Kırklı-ellili yaşlarda ameliyat olmuş bir kişi dilerse 60’lı yaşlarda tekrar yüz germe ameliyatı yaptırabilir.

Yüz Germe konusunda bilgi almak için lütfen iletişim formunu doldurunuz.

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’ Güneş gazetesinde yer alan Mini Yüz Germe konulu yazısı. Görüntülemek için Tıklayınız »

Prof. Dr. Cengiz Açıkel’in Woman Route Dergisinde yer alan MACS Lift Tekniği ile Mini Yüz Germe Ameliyatı konulu yazısı. Görüntülemek için Tıklayınız »

Prof. Dr Cengiz Açıkel NTVMSMSNBC’de Mini Yüz Germe Tekniği hakkında bilgi veriyor. Görüntülemek için Tıklayınız »

Prof. Dr Cengiz Açıkel’in Acıbadem Hayat Dergisi’nde yayınlanan Mini Yüz Germe Tekniği hakkındaki yazısını Görüntülemek için Tıklayınız »

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Açıkel MACS Lift Tekniği ile Yüz Germe, Mini Yüz Germe

Источник: https://www.cengizacikel.com/yuz-estetigi/mini-yuz-germe/

Yüz germe ameliyatlarında son trendler

Yüz Germe Ameliyatlarındaki Teknikler

Yüzdeki yaşlanma kişisel farklılıklar göstermekle birlikte genel olarak ciltte ve yumuşak dokularda sarkma ile yüzün belli bölgelerindeki yağ dokularında hacim kaybı seklinde seyreder.

  Yüz germe ameliyatı, yüzün 1/3 alt kısmı ve boyun bölgesinde yaslanmaya bağlı oluşmuş deri ve yumuşak dokularda belirgin sarkıklıklarından şikâyetçi olan hastalar için yapılabilecek en etkili ve kalıcı yöntemdir.

  Bu ameliyat özetle kulak etrafından yapılan bir kesi ile girilerek yüzün alt kısımlarındaki sarkan dokuların serbestleştirilip olmaları gerektikleri yerlere çekilerek tespit edilmesi, ayni zamanda esnemiş ve sarkmış fazla derinin çıkarılması işlemidir.

Yüz germe ameliyatının diğer tedavi seçeneklerine göre avantajları nelerdir?

Yüz gençleştirmede pek çok tedavi seçeneği mevcut olup, her uygulama aynı sonuç ve kalıcılığa veremez.

Yaslanma değişikliklerinin sinirli olduğu nispeten genç hastalarda, yüzdeki bazı kırışıklıkları ve deri gevşekliklerini cerrahi dışı uygulamalar ile bir miktar toparlamak mümkünken, belirgin sarkmaları olan veya etkili ve kalıcı bir sonuç isteyen hastalar için cerrahi müdahale ideal seçenektir.

Başarılı bir yüz gençleştirme ameliyatı yapılabilmesi için öncelikle hastada yaşlanmaya bağlı değişikliklerin doğru değerlendirilmesi, hasta isteklerinin göz önüne alınarak, tüm değişikliklere yönelik hastaya özel bir ameliyat planı hazırlanması gerekir.

Tamamen farklıdır. Ameliyatsız iple asma yöntemlerinde, cilde kesi yapılmadan, cilt altından geçirilen iplerle sarkmış dokular asılır. İple asma teknikleri, sarkmış dokular kaldırılmadan, fazla cilt çıkarılmadan gerçekleştirildiğinden, yüz germe ameliyatlarına kıyasla etkinlikleri ve elde edilen herhangi bir sonucun kalıcılık sureleri de doğal olarak daha kısadır.

Yüz germe ameliyatlarında kesi nereye yapılır? Ameliyat sonrası iz kalır mı?

Yüz germe ameliyatları kulak etrafında cilt kıvrımları içerisinden yapılan kesi ile gerçekleştirilir. Yüz germe kesileri önde cilt kıvrımları içinden yapıldığından, arkada da kulak kepçesi ve saçlı deri tarafından gizlendiğinden çıplak gözle zorlukla fark edilebilir.

Yüz germe ameliyatı kimlere uygulanabilir?

Yüz germe, yüzün alt kısımları ve boyundaki fazlalıklar ile sarkıklıklardan şikâyetçi olan genelde elli yaş üzerindeki hastalara uygulanmakla birlikte, yaslanma değişikliklerine karşı daha kalıcı çözüm arayan herkese yapılabilir.

Yüz germe ameliyatlarının değişik isimlerle adlandırılmış çeşitli tipleri vardır.

Genel anlamda özetlemek gerekirse: Klasik yüz germe ameliyatları yüz 1/3 alt kısmı ve boyundaki sarkıklıkları basariyle düzeltir, ancak orta yüzdeki yağ dokularının sarkmasının yarattığı çukurluklar, hacim kaybı ve nazolabial oluklardaki derinleşmeler giderilemez.

Derin plan yüz germe ameliyatlarında ise, klasik yüz germe ameliyatlarında sağlanan faydaların yansıra, orta yüzdeki sarkmış dokular da serbestleştirilerek eski yerlerine taşınır, orta, alt yüz ve boyundaki yaşlanma değişiklikleri ve hacim kaybı topyekûn giderilir.

Mini yüz germe ameliyatları ise ciltte sarkıklığı daha az olan hastalarda, daha küçük bir cilt kesisi ile gerçekleştirilir; kesi kulak arkasında saçlı deriye uzatılmadan sonlandırılır.

10 soruda yüz ve boyun germe estetiği

Yüz germe ameliyatını anlatır misiniz?

Ameliyat genel anestezi altında kulak etrafındaki kıvrımlardan yapılan bir kesi ile yapılır.

  Cilt ve yumuşak dokular kaldırılır, alt yüz ve boyunda sarkan yumuşak dokular yukarı ve arkaya doğru çekilerek tespit edilir ve fazla deri çıkartılır, cilt kesileri dikilerek ameliyat sonlandırılır.

Derin plan yüz germede ek olarak orta yüz bölgesindeki sarkmış dokular da yukarı çekilerek hacim kaybı restore edilir. İhtiyaç halinde çene altındaki fazla yağ dokuları alınır, yüzde belirgin hacim kaybı da varsa, belli bölgelere yağ enjeksiyonu yapılır.

Yüzde yaşlanmanın etkilerinin giderilmesinde en güncel ve en akılcı yaklaşım, alt yüzde ve boyunda sarkıklık oluşturan cilt altı dokuları gerip fazla deriyi çıkarmanın yanı sıra, orta yüzdeki sarkmış dokuların da yukarı doğru gerilmesiyle sarkma ve hacim kayıplarının bir arada giderilmesi, yüzde gençliğe özgü dolgunluğun dengeli bir şekilde restore edilmesidir.

Doğal görünmeyen sonuçlar neden kaynaklanır?

Hastaların en büyük endişeleri yüz germe ameliyatının doğal olmayan bir görüntüyle sonuçlanması ihtimalidir. Başarılı bir yüz gençleştirme ameliyatından bahsedilebilmesi için yapılan işlemlerin doğal, ameliyatsız gibi sonuç vermesi gereklidir.

  Klasik yüz germe ameliyatlarında; genellikle cildin elastikiyet kaybı ile ortaya çıkan cilt sarkıklığı, alt yüzdeki sarkma ve torbalanmalara odaklanırken, orta yüzde yaşlanmayla ortaya çıkan yumuşak doku kaybı, kontur düzensizlikleri ve dolgunluk kaybı giderilemez.

Yüzdeki sarkmış olan derin dokular yukarı çekilmeden, olukların ve hacim kayıplarının enjeksiyonlarla doldurulmaya çalışılması, orta yüz bölgesinde doğal olmayan aşırı bir dolgunluk ve ameliyatlı görünüm yaratır.

  Hâlbuki günümüzde kullandığımız tekniklerle yüz germe ameliyatlarında doğallığı bozmadan hastayı gençleştirmek mümkündür.

Yüz germe ameliyatlarında yüzde ifade değişikliği olur mu?

Yüz germe ameliyatında amaç, sarkmış dokuların kişinin gençlik yaşlarındaki pozisyonlarına getirilerek gençleştirilmesidir. İdeal bir yüz gençleştirme ameliyatı sonrasında, hastanın ameliyatlı olduğu izlenimi yaratacak bir ifade değişikliği veya yüzde şişkinlik olması söz konusu değildir.

Ameliyat sonrası görülebilen yara izi kalır mı?

Yüz germe ameliyatında yapılan cilt kesileri kulak önündeki cilt kıvrımları içinden yapıldığından, kulak arkasında da kulak kepçesi ve saçlı deri tarafından gizlendiğinden çok iyi kamufle olur ve genelde hiç fark edilemeyecek şekilde iyileşir.

Yüz germe ameliyatının kalıcı olduğu kabul edilir. Ancak, yaşlanmanın ameliyattan sonra da devam etmesi ve insandan insana büyük değişkenlik göstermesi nedeniyle, etkisinin ortalama 10-15 yıl süreceği söylenebilir. Yaşlanma ile birlikte yıllar içerisinde oluşacak sarkmalar yeniden ameliyat edilerek düzeltilebilir.

Ameliyattan sonra iyileşme ve kontroller nasıldır?

Ameliyat sonrası hasta 1 gün hastanede kontrol altında tutulur. Cilt altında kan birikmesini engellemek için kulak arkasına konulan dren ve yüzü saran bandaj ertesi gün alınarak hasta taburcu edilir.

Takip eden birkaç gün daha hasta evde gevşek bir elastik bandajı aralıklı olarak kendisi uygular. Yüzdeki hafif morarma genelde 1 haftadan kısa sürede düzelir, dolgunluk 1-2 hafta sürebilir.

Ameliyattan 1 hafta sonra yapılacak kontrolde dikişler alınır, takip eden günlerde ise hasta rahatlıkla iş hayatına dönebilir.

Источник: https://www.medikalakademi.com.tr/yuez-germe-ameliyatlarinda-son-trendler/

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.