Yüz Germe Operasyonu Mu Yoksa Ameliyatsız Teknikler Mi?

Ameliyatsız Şekilde Yüz Gerdirmek İsteyen Kişiler Ne Yapmalıdır?

Yüz Germe Operasyonu Mu Yoksa Ameliyatsız Teknikler Mi?

Ameliyatsız yüz gerdirme işlemleri kapsamında Dolgu yüz, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları, Ulthera, Scarlet, VShape, ClearLift ve Thermage yöntemleri uygulanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Ameliyatsız yüz germe operasyonları ciddi düzeyde cerrahi uygulamaya hazır olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Sarkmaları ve yaşlanma izlerini ortadan kaldıracaktır.

 • Dolgu yüz,
 • Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonları,
 • Ulthera,
 • Scarlet,
 • VShape,
 • ClearLift
 • Thermage

yöntemleri ile cerrahi işlem uygulanmadan yapılır. Ameliyatsız yüz germe operasyonları ile kısa süre içinde genç bir görünüm kazanmak, cildin sıkılaştırılmasını sağlamak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Gençleştirme uygulamaları ya da yüz gerdirme uygulamaları organik işlemler dâhilinde yapılmaktadır. Yalnız unutulmamalıdır ki, yer çekimine karşı koyan tek yöntem günümüzde halen ameliyat ile yapılan yüz, boyun ve diğer bölgelerin estetiği olarak karşımıza çıkar.

Cerrahi uygulama yaptırmak istemeyen birçok kişi bu işlemler tercih etmektedir.

Bu işlemler oldukça basit olan uygulamaları kapsar. Zaten günümüzde de git gide cerrahi uygulamalar gerektirmeyen bu işlemler her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Etkileri kısa süre içinde meydana çıkar, özellikle yüz ile boyun bölgesindeki derin kırışıklıkların yok olmasını sağar.

Hyalüronik asitten faydalanılarak yapılacaktır. Gelişen teknoloji desteği sayesinde ameliyatsız yüz gerdirme, ameliyatsız boyun estetiği gibi uygulamalarda alternatifler çoğalacak ve çözüm olacak gibi durmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri genelde Antalya, Ankara ve İstanbul gibi bölgelerde sık şekilde yapılır.

Özellikle bu illerde birçok merkez hizmet verdiği için, uygulama yaptırmadan önce boyun ve yüz işlemleri ile alakalı deneyimleri, örnekleri ve fiyatları araştırılmalıdır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme İçin Yapılan Uygulamalar

Dolgu desteği; dolgu işlemleri yüz bölgesinde hacim kaybı yaşayan ve kırışıklık olan alanların istenilen düzeye gelmesini sağlamaktadır.

Ameliyatsız gençleştirme ile kırışıklar düzeltilebilir, dudaklar kalınlaştırılabilir, gözün altında bulunan hacim kaybı yok edilir, burun kenar çizgileri yok edilebilir, elmacık kemikleri dirileştirilir ve küçük çaplı çeneler dolgun hale getirilebilir. Dolgu işlemleri 6 aydan 2 seneye kadar etkisini göstermektedir.

Ultherapy Yüzde Gerdirme

Bu uygulamalarda ultrason teknikleri kullanılır. Kişilerin cilt yüzeylerinde etki göstermeden taşıyıcı tabakada meydana gelen ses dalgaları hasar oluşturur. Hasarın meydana gelmesi ile büzüşme, küçülme ve yenilenme yaşanır.

Bu işlem ile ciltte küçük toparlanmalar meydana gelir. Gençleşen dokular dışarıdan bakıldığında hemen fark edilir. Hatta birçok kişinin olumlu yorumları ile karşılaşmakta mümkündür. Uygulama için tek seans yeterli gelecektir.

Hemen hemen 1 sene boyunca etkisi kaybolmaz.

Yüz Mezoterapisi

Dekolte bölgesine ve yüzün belli alanlarına yapılan mikro enjeksiyon tekniğidir. Hücrelerin yenilenmesini ve elastikiyetini sağlayacak olan maddelerin üretimlerini destekleyen, kan dolaşımını düzenli hale getiren ve lekeler açılmasını sağlayan ürünler bu sistemde uygulanır.

Thermage yüz germe

Anti- Aging tedavileri içinde yer alır. Radyo frekans dalgaları sayesinde deri altında bağ dokusu meydana getiren kollajen bantların ısınması sağlanır. Bir seanslık uygulama uzun seneler boyunca etkisini devam ettirir. Seansı tamamlanan kişi hemen günlük yaşamına geri dönebilir.

VShape

Ciltte bulunan kolajen liflerin ısıtılarak cildin dış kısmını gözle görünebilir şekilde gençleştirmektedir. Özellikle etkili olması adına 4 seans uzmanlar tarafından önerilir. Bir seans hemen hemen 20 dakika içinde tamamlanır.

ClearLift Lazer İle Gençleştirme

Bu uygulamada cildin iyileştirilmesi esnasında kolajen üretiminde arttırılır, cilt oldukça pürüzsüz, genç ve parlak bir görünüm kazanır. 2 ila 3 haftalık ara ile kişinin ihtiyacı da göz önüne alınarak 3 ila 6 kez uygulama yapılır.

Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans

Mikro iğnelerin yardımı ile deri altında ve deri üstünde sorunların ortadan kaldırılması adına yapılır. İlk uygulamadan önce cilt dokusunda gözle görünür farkı yakalamak mümkündür. Uygulama için lokal anestezi işlemi yapılır. Kişinin cildinin durumuna göre 1 ay dinlenme süresi verilir ve 4 seansa kadar uygulanabilir.

İple Germe

İşlemlerde ameliyat ipine benze ürünler kullanılır. Sarkma ve kırışıklıkların önüne iplerle geçilir. İğneler yardımı ile yüze ipler takılır ve sorunlar ortadan kaldırılır.

(1 votes, average: 5,00 5)
Loading…

Источник: https://estetikhayat.com/ameliyatsiz-yuz-germe

Ameliyat Olmaya Korkuyorsanız İşte Size Amelliyatsız Yüz Germe Yöntemleri- Kadin.com

Yüz Germe Operasyonu Mu Yoksa Ameliyatsız Teknikler Mi?

Yıllar içerisinde deri ve deri altı dokularda kollajen, elastik doku, yağ dokusu ve kemiklerde oluşan kayıplar nedeniyle yüzdeki hacim, elastikiyet kaybolur.

Deri altıdaki yüzeysel yağ yastıkçıkları yer değiştirir ve tüm bu sistemleri tutan incecik bir zarsı kas katmanı olan SMAS gevşer.

Bu durumda yüze oluşan yaşlanma değişiklikleri için bilinen en etkili tedavi yöntemi cerrahi yüz germe operasyonudur.

Yüz germe operasyonu ile yüzde var olan damar yapıları etkilendiği gibi kalıcı izleri olması ve operasyon sonrası geri dönüşümsüz değişiklikler nedeniyle çok tercih edilmeyen bir teknik olmaya başladı.

Bu durumda ameliyatsız çözüm talepleri biz hekimlerin yeni tedavi seçenekleri geliştirmemizi sağladı. Ameliyatsız yüz germe teknikleri ile elde edilen sonuçlar cerrahi yüz germe tekniklerindekiyle kıyaslanabilecek düzeye ulaştı.

Aşağıda ameliyatsız yüz gençleştirme tekniklerinden ayrıntılarıyla bahsedeceğim.

Günümüzde Sıklıkla Kullanılan Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

 • Odaklı yüksek frekanslı ultrason
 • Monopolar Radyofrekkans
 • Odaklı radyofrekans
 • İple yüz germe teknikleri
 • Dolgu uygulamaları olarak sıralanabilir.

Odaklı Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Odaklanmış yüksek frekanslı ultrason ( High Frequency Focused Ultrasoun-HIFU) uygulaması uzun yıllardır farklı tıp alanlarında kullanılagelen bir tedavi yöntemidir. Örneğin karaciğer tümörleri ya da prostat tümörlerinin ameliyatsız tedavisinde HIFU yöntemi yaygın olarak tüm dünyada kullanılmaktadır.

HIFU adından da anlaşılacağı gibi yüksek frekanslı sabit bir derinliğe odaklanmış kulağımızın duyamayacağı titreşimde bir ses dalgası üretir. Bu ses dalgaları hedef derinliğe ininceye kadar deri yüzeyi ve katlarında herhangi bir hasara neden olmadan alttaki hedefte birleşirler.

Yüksek frekanslı bu ses dalgaları ile etkileşime giren dokuda bir titreşim artışı olur. Bu etkileşim dokuda ısı artışına neden olur. Yani hedef doku ısıtılır. Isınma düzeyi yaklaşık 65 C derecedir. Bu ısıya doku yanıtı öncelikle büzüşme, ardından yeni kollajen doku üretilmesi ile yeniden yapılanma olacaktır.

Deride uygulana ameliyatsız yüz germe amaçlı HIFU cihazlarında 4.5, 3 mm gibi derinliklere inilir. Derinin

HIFU teknolojisi ilk olarak Ulthera marka adı ile kullanıma çıkmıştır ve Ultherapy adıyla anılan ameliyatsız ultrasonla yüz germe yöntemi olarak uygulanmaktadır. Günümüzde medikal markette birçok farklı HIFU cihazı bulunuyor ve hemen hepsi ile belli bir iyileşme düzeyine erişiliyorsa da Ulthera hala en fazla bilinen marka olarak yerini koruyor.

HIFU Yönteminin Uygulandığı Başlıca Alanlar

 • Yanaklardaki sarkmaları giderme
 • Ameliyatsız çene sarkmalarının düzeltilmesi
 • Kaş kaldırma
 • Yüzdeki aşırı yağ katmanlarının inceltilerek yüze üçgen şekil vermek
 • Cildi sıkılaştırmak

HIFU uygulaması yaklaşık 30 dakikada tamamlanan bir tedavidir. İşlem sırasında derin dokuda bir ısınma elde edilir. Bu nedenle uygulama sırasında ağrı olma şansı yüksektir. Çoğu vakada gerekmese de bazı aşırı hassas vakalarda uyku anestezi ile işlem konforu arttırılarak arısız uygulama temin edilebilir.

Uygulamadan hemen sonra bir düzelme elde edilmektedir. Fakat asıl düzelme 3-6 ayda oturur. Bu süreçte 2-3 ay sonra vaka tekrar değerlendirilerek gerekirse rötuş seansı ile tedavi tamamlanır.

HIFU yöntemi ile elde edilen düzelmeler yaklaşık 15-18 ay kalıcıdır. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanarak elde edilen başarı arttırılabilir.

Ben kliniğimde yaklaşık üç yıldır HIFU yöntemini başarı ile uyguluyorum. Elde edilen sonuçların çok yüz güldürücü olduğunu belirtmek isterim.

HIFU yöntemi 18 yaş üzerindeki sağlıklı her bireye uygulanabilir.

Genç yaşlarda daha çok etli yüzlerde yağ yastıkçıklarını azaltarak yüze şekil vermek, 30’lu yaşlardan itibaren yüzdeki sarkmaları engellemek amaçlı kullandığımızı söyleyebilirim.

60 yaş üzeri aşırı sarkma olan vakalarda yüz germe ameliyatı öneriyorum. HIFU ile alınacak sonuçlar ileri yaşlı vakalarda sınırlı kalacaktır.

BUNU DA GÖRMELİSİNİZ : Ameliyatsız Estetik Artık Mümkün

Yüze yakın geçmişte yüze dolgu uygulatan ya da ip ile yüz germe işlemi yaptıranlar, hamileler, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, aktif kanser sorunu olanlar HIFU ile tedaviye alınmazlar.

Источник: https://kadin.com/ameliyatsiz-yuz-germe-yontemleri

Ameliyatsız Yüz Germe – Ameliyatsız Yüz Gerdirme Uygulamaları – Ankara

Yüz Germe Operasyonu Mu Yoksa Ameliyatsız Teknikler Mi?

Belirli bir yaştan sonra hem iç hem de dış faktörler nedeniyle cilt üzerinde aşağıya doğru sarkmalar meydana gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde bu etkiler çok daha sık görülmektedir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için birçok yüz germe yöntemi uygulanmaktadır. Hatta bu yöntemler arasında son zamanlarda oldukça popüler olan, ameliyatsız yüz germe işlemleri de bulunmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme

Ameliyatsız yüz germe, elastikiyetini kaybeden ve yer çekimi, hayat şartları, yaş almanın getirmiş olduğu süreçler ile baş edemeyip sarkmalara uğrayan cildi eski haline getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Birçok farklı teknik ile karşınıza çıkan ameliyatsız yüz germe, örümcek ağı estetiği, fraksiyonel radyo frekans (altın iğne) ve fokus ultrason hifu gibi yöntemler ile uygulanmaktadır.

Ameliyatsız yüz gerdirme, yüzde oluşan sarkmaların giderilmesi, yüz yapısının eski haline geri dönmesi, ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması, cildin eski elastikiyetini geri kazanması ve daha birçok olumlu etkiye sahiptir.

Yüzde eksilmiş olan kolajen bağların yeniden yapılanması ve yaşlı ifadeden insanı kurtarması da ameliyatsız yüz germenin etkileri arasında yer almaktadır. Cildin daha genç ve daha gergin görünmesini sağlayan ameliyatsız yüz germe işlemleri, uzun yıllardır uygulanan teknikler arasındadır.

Bu işlemlerin kaşları da kaldırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri tamamen risksiz uygulamalardır. İşlem sırasında yüzde kesi, hasar ya da çürük gibi sorunların oluşması mümkün olmamaktadır. Uygulamalardan sonra ciltte geçici kızarıklıkları oluşması ise normaldir.

Ameliyatsız yüz gerdirme, yüzünde ince kırışıklıklar, düşük ve sarkmalar olan kadın ve erkeklerin tamamında işe yaramaktadır.

Yaş itibariyle ya da çevresel faktörlerden dolayı bu tür sorunlar yaşayan herkeste etkili olan ameliyatsız yüz germe, kanser hastaları, gebe ve emzirmekte olan annelere uygulanması tercih edilmeyen yöntemlerdir.

Bununla birlikte uygulama bölgesinde açık yarası bulunan kişiler için de uygun değildir.

Fokus Ultrason Hifu

Ultrason hifu cihazı ile yüz bölgesine ısı enerjisi yaymakta olan ses dalgaları iletilmektedir. Bu işlem için fokus ultrason cihazının yüz bölgesi ile teması sağlanmakta, ses dalgalarının cildin en derinlerine nüfuz etmesi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği

Bu yöntemde cilt ile uyumlu ameliyat iplikleri kullanılmaktadır. İnsan vücudu ile uyumlu iplikler yüz bölgesindeki sarkmaların giderilmesi için yüzün altına işlenmektedir. Bir süre sonra örümcek ağı estetiği ipleri vücutta kaybolmaktadır.

Uygulama esnasında herhangi bir acı oluşmamaktadır. Örümcek ağı yönteminde ise uygulama yapılacak alana anestezik uygulamalar yapılmaktadır. Bu sayede sıfır acı hissi yaşanmaktadır.

Bu tür işlemlerde tek seans yeterli gelmektedir. Tek bir seansın 2 ile 3 yıl kadar etkisi sürmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde etki hemen görülmektedir.

Daha iyi sonuçlar için ise 2 ay beklemek gerekecektir.

Altın İğne

Altın iğne yönteminde, ucunda altından yapılmış mikro iğneler bulunan cihaz kullanılmaktadır. Bu iğneler sayesinde yüzdeki cildin sorunlu tabakalarına onarıcı etki yapan radyo frekansları gönderilmektedir. Bu sayede yüz daha gergin ve dinamik bir yapı kazanmaktadır.

Yüz gerdirme estetik operasyonlarından bir diğeri de cerrahi operasyona gerek duyulmayan (Fraksiyonel Radyo Frekans Altın İğne) yöntemidir. Mikro altın iğneler cilt alt yapısına etki eder.

Vücudun savunma mekanizmasını tetikleyen bu ısınma ile cilt dokusu kendini yenilemeye başlar. Cildin esnekliği artar, cilt daha parlaklığı artar ve hücresel düzeyde yenileme artar.

Yüz daha genç bir görünüşe kavuşur.

Yüz germe estetik müdahalesinin yöntem ve şekline hasta talepleri ve doktorun profesyonel görüşleri ortak değerlendirilerek karar verilmesi gerekir.

Ameliyatsız yüz germe olarak tanımlama bu estetik müdahale çok kısa sürede birkaç seansta genç ve taze görünüme sağlanma amaçlanır.

Ameliyattan çekinen, kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Yüz gerdirme ameliyatında yapılan değişikliklere göre daha kısıtlı bir estetik müdahale söz konusudur.

Cildin esnekliği, parlaklığı artar ve hücresel düzeyde yenileme hızlanır. Yüz daha genç bir görünüşe kavuşur.

Fraksiyonel radyo frekans altın iğne uygulaması sonrası hasta aynı gün eski hayatına hiçbir kısıtlama olmaksızın geri dönebilir. Etkisi ile 3 yıl arasında sürmektedir. Bu süre yaşa, cildin elastikiyetine ve kişinin yaşam biçimine göre değişmektedir. Kanserli hastalarda kesinlikle uygulanmaz.

Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Sorulan Sorular

Yüzümün neresini ve hangi yöntemle gerdirmeliyim?

Tecrübe ve hasta ile kurduğu iletişime güvendiğini bir estetik cerraha danışarak görüşlerini almanız en iyi başlangıç olacaktır.

Yüz germe hangi yaştaki kişilere yapılır?

Yüzde görülen yaşlanma etkilerine göre 30-85 yaş arası kadın –erkek herkese yapılabilir.

Yüz Germe ameliyatı ile kavuştuğum yeni görünümüm ne kadar sürer?

Hastanın yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı vb. etkenlere bağlı olarak 7-10 yıl arasında ameliyatın etkileri korunur. Yaşlanmayı da unutmamak gerekir.

Ameliyat sonrası işime ve günlük hayatıma ne zaman dönebilirim.Ameliyatın niteliğine göre 10 içinde normal hayatınıza dönebilirsiniz ancak yaklaşık bir yıl yüzünüze her zamankinden fazla özen göstermeniz. Estetik operasyonun etkilerini çok daha uzun süre koruyabilirsiniz. Doktorunuzu tavsiyelerine mutlaka uyun.
Bu ameliyatın maliyeti ne kadar ve sigorta ödüyor mu?

Ameliyatın maliyetini operasyonun yöntemi ve içeriği belirleyecektir. Yüz gerdirme ameliyatları devlet ve özel sağlık sigortalarının kapsamı dışındadır.

Источник: https://www.hlc.com.tr/ameliyatsiz-yuz-germe/

Yüz Germe

Yüz Germe Operasyonu Mu Yoksa Ameliyatsız Teknikler Mi?

           Yüz germe ameliyatı (rhytidectomy) yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırır.

Burun ve göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olunabilir. Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklar da giderilebilir.

Ameliyathastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Ortalama 2-2.5 saat sürer. Aynı gün eve çıkmak mümkündür. Dikişler 5-7 günde alınır.

Yüz Germe  Operasyonu:

          Yüz germe ameliyatı (rhytidectomy) yüz ve boyun derisindeki sarkıkları ve varsa çene altı yağlanmayı ortadan kaldırılması üzere estetik cerrahlar tarafından uygulanan yöntemlerden biridir. Deri altı dokusu desteklenir. Cildin elastikiyeti tam kaybolmamışsa yüz germe ameliyatı daha iyi sonuç vermektedir.

Bu operasyon yanında burun estetiği, göz kapakları estetiği, alın germe, kaş kaldırma, lazer ile cilt soyma, yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılarak hastanın daha güzel, canlı ve genç görünmesine yardımcı olunabilir.

Ayrıca beraberinde dolgu maddelerinin enjeksiyonu veya peeling uygulayarak ince kırışıklıklarda giderilebilir.

Yüz Germe Operasyon Öncesi:

  Ameliyattan beklentilerinizi cerrahınızla tartışın. Sigara kullanımına ameliyattan 10 gün önce bırakılmalıdır. Güneşleme ve cilt bakımı ile ilgili alışkanlıklarınızı anlatın, ameliyat sonrası yapılması gerekenleri dikkatle dinleyin.

Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde ameliyathanede yapılmalıdır. Genellikle genel anestezi ile yapılan bu ameliyat sedasyon desteği ile lokal anestezi altında da yapılabilir. Ortalama 2-2.5 saat süren bu ameliyattan sonra aynı gün eve çıkmak mümkündür.

Yapılacak kombine ameliyatlar ameliyat süresini uzatıp, hastanede bir gün kalmayı gerektirebilir. Yüz germe ameliyatının izi mutlaka kalır, ancak belirgin bir iz değildir ve şakak bölgesinde saçlı deri içinde, kulak önü ve arkasında gizlenecek şekilde yapılır. Çene altı bölgesindeki yağların alınması için karşıdan görünmeyecek şekilde 3-5 mm boyunda iz kalır.

Ek olarak ameliyat yapılırsa, yapılan ameliyata göre ek iz kalır. Bu izlerin gizlenecek ve belirgin olmayacak şekilde olması beklenen bir sonuçtur.

[rule_top]

Yüz Germe Operasyonu Sonrası:

              Ameliyat sonrası komplikasyon azdır; yüzde şişlik, morluk, uyuşukluk ve gerginlik hissi olabilir. Bazen yüz sinirleri anesteziden etkilenebilir, bu hastalarda yüzde hafif asimetriler görülebilir, ancak geçicidir.

Gözler, burun ve ağız açık kalacak şekilde pansuman yapılıp, sarılır. İçeride birikimleri engellemek için, dren denen lastik borular konulabilir ve en geç 2 gün içinde alınır. Pansuman değişimleri ile takip edilip, 2-3.günlerde pansuman açılınca saçlar yıkanabilir.

Dikişler ortalama 5-7.günlerde alınır.

         Genellikle ikincil ameliyata ihtiyaç olmamasına karşın seyrek olarak ikinci bir düzeltme gerektirebilir. Bir hafta sonra hasta işe dönebilir ve makyaj yapabilir.

İki ay boynuca ağır egzersizler ve güneş ışığından kaçınma ve dış darbelerden korunma tavsiye edilir. Erkeklerde ameliyat sonrası kulak arkası ile saçlı deri arasındaki mesafe azalır, bu da daha dikkatli traş olmalarını gerektirir.

Gerekirse, bu alana epilasyon yapılabilir. Erkek hastalara ameliyat sonrası 2-3 hafta sakal traşı olmamaları önerilir.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

13 Aralık 2018

G5 masajı hızlı titreşimler halinde ittirme be sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. G5 Masajı Faydaları Yağ Yakımı Selülitli bölgeyi düzeltmek Bölgesel sıkılaşma…

12 Aralık 2018

HIZLI VE ETKİLİ LAZER DESTEKLİ CİLT BAKIMI CDS (Kozmesötik Salım Sistemi) canlandırıcı bileşikleri cildin derinlerine dağıtarak yaşlanan ve hasar gören…

20 Temmuz 2018

Cildin yeniden yapılanmasını sağlayan aktif içeriklerle formüle edilmiş Kollajen cilt bakım ürünleri ve maskesi ile yapılan bir cilt bakımıdır. Solgun…

Источник: https://www.doktoribrahimaskar.com/yuz-germe.html

Поделиться:
Нет комментариев

  Bir cevap yazın

  Ваш e-mail не будет опубликован. Все поля обязательны для заполнения.